Piri Reis Üniversitesi Ücretleri

Piri Reis Üniversitesi Ücretleri

Piri Reis Üniversitesi, 2020-2021 akademik yılı için eğitim ücretlerini açıkladı.

2020-2021 PRU - Piri Reis Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Piri Reis Üniversitesi’ne 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı itibari ile yerleşip kayıt olan öğrencilere ait, 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı ücreti;

  • Lisans (Denizcilik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi) Öğrenim Ücreti 55.000 TL+ KDV
  • Önlisans öğrenim ücreti 35.000 TL+ KDV
  • Hukuk Fakültesi (Lisans) Öğrenim Ücreti: 62.000 TL+ KDV
  • Hukuk Fakültesi dâhil Lisans ve Önlisans İngilizce Hazırlık Sınıfı Öğrenim Ücreti 35.000.00 TL + KDV’dir.
  • Hukuk Fakültesi dâhil Lisans ve Önlisans İngilizce Hazırlık Sınıfı Öğrenim Ücreti: 35.000 TL+ KDV

Ayrıntılı bilgiyi Üniversitenin web sitesinden edininiz.

Öğretim ücretinin ilk taksiti kayıt sırasında, geri kalan 5 taksiti ise, kaydı takip eden aylarda peş peşe 5 (beş) eşit taksit olarak ödemek üzere taahhüt edilerek banka aracılığı ile öğrenci tarafından ödenecektir.

Detaylı bilgilere üniversitenin sayfasından buradan ulaşabilirsiniz.

2020 ÖSYS YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE KONTENJANLARI KILAVUZUN’DA YER ALACAK PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİNE AİT BİLGİLER

A)ÖSYS ile üniversitedeki bölüm ve programlara yerleşen öğrencilere normal öğrenim döneminde aşağıda belirtilen oranlarda indirimler uygulanır. 

a- Sıralama olarak ilgili puan türlerinden ilk 30.000 dilimi içinde olup, ilk iki tercihten Üniversitemizin; Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü,  Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü ve Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümlerine girenlere normal öğrenim süresince her yıl 9 ay süreyle ayda 500.00 (Beş yüz) TL nakit burs desteği sağlanır.

b- Şehit ve gazilerimizin birinci derece yakınlarına %50 oranında ücret indirimi yapılır.

c- Üniversitemizdeki spor branşlarında üstün başarılı olduklarını belgeleyen ve üniversitemiz takımlarında oynamaya hak kazanan öğrencilere ilgili Yönergede belirlenen kriterlere göre ek olarak %10 ile % 100 arasında sporcu indirimi yapılır.

d- Kız öğrencilerimize ayrıca %10 indirim yapılır.

e- İkisi de Üniversitemizde okuduğu sürece kardeş öğrencilere her birine ayrıca %5 er indirim yapılır. 

 f- Öğretim ücretinin tamamını akademik yılbaşında ödeyenlere %5 indirim yapılır.

 g- Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi ve Anadolu Denizcilik Teknik Meslek Lisesi mezunu olup Lisans ve Ön lisans programlarına tercih sırasına bakılmaksızın; ücretli yerleşen öğrencilere, %25, %50 burslu yerleşen öğrencilere %10’u indirim yapılır.

 h- Ücretli ve kısmi burslu/indirimli öğrencilere üniversite hazırlık sınıfı hariç her akademik yılsonunda yapılacak değerlendirmeye göre Genel Ağırlıklı Not  Ortalamasını 4.00 üzerinden 3.00 ve üstüne çıkaran her öğrenciye o yılı izleyen öğretim yılı ücretinden Mütevelli Heyetince akademik yılın başında ilan edilen kriterlere göre % 10, % 40, %75 oranlarında indirim yapılır. Bu bursun süresi bir (1) yıldır.

Öğrenci, tercih bursu indirimi ile g ve/veya h bentlerinde yer alan indirimlerinden yalnızca en yüksek olanından faydalanır. Öğretim ücretinin ilk taksiti kayıt sırasında, geri kalan 7 taksiti ise, kaydı takip eden aylarda peş peşe 7 (yedi) eşit taksit olarak ödenmek üzere taahhüt edilerek banka aracılığı ile öğrenci tarafından ödenecektir.

Üniversitemizde kayıtlı iken ikinci bir burslu programa yerleşenler, sadece tercih edeceği bir programın bursundan yararlanabilirler.

Karşılıksız olan burslar ve indirimler Hazırlık Sınıfından sonra normal öğrenim süresiyle sınırlı olup, Lisansta (8 dönem), Ön lisansta (4 dönem) devam eder.

Burslar ve özel koşullar ile ilgili detaylı bilgilere üniversitenin sayfasından buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
0
1
0
0
2
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.