Rumeli Üniversitesi Ücretleri

Rumeli Üniversitesi Ücretleri

2021-2022 İstanbul Rumeli Üniversitesi Ücretleri ne kadar, burs ve indirim oranları nedir bu konuda sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

İstanbul Rumeli Üniversitesi’nde eğitim-öğretim ücretlidir. 2021-2022 Eğitim ve öğretim yılında öğrenim ücreti;

İstanbul Rumeli Üniversitesi 2021 - 2022 Eğitim Ücretleri

  • Üniversite Fakültelerinin tüm programları için bir yıllık 52.000.-TL,
  • Meslek Yüksekokulu önlisans programları için bir yıllık 28.000.-TL,
  • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu önlisans programları için bir yıllık 30.000.-TL’dir.

Zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfı ücreti fakülte ve meslek yüksekokulları eğitim koşulları ile aynıdır. Eğitim öğrenim ücretine %8 KDV dahil değildir. Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Uçak Teknolojisi önlisans programları ve Havacılık Yönetimi lisans programı olanakları hakkında detaylı bilgi için www.havacilik.rumeli.edu.tr adresini, diğer önlisans ve lisans programları ile ilgili tüm burs, indirim ve ödeme imkânları hakkında bilgi almak için www.aday.rumeli.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Rumeli Üniversitesi taban puanları için tıklayınız

Takip eden yıllarda günün ekonomik koşullarına uygun olarak Mütevelli Heyeti tarafından yeniden belirlenip akademik yıl başlamadan ilan edilir. Öğrencinin birden çok burs hak etmesi durumunda, sadece en yüksek olan tek bir burs uygulanır. Diğer tüm burs, indirim ve ödeme imkânları hakkında bilgi almak için www.rumeli.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

  • İlk 3 tercihte %45 Yöre Bursu *: İstanbul İli Arnavutköy, Avcılar, Başakşehir, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çatalca, Esenyurt ve Silivri İlçeleri Tekirdağ İli ve tüm ilçeleri, Kırklareli İli ve tüm ilçeleri, Edirne İli ve tüm ilçeleri.
  • Tüm Lisans bölümleri ile Önlisans Programlarında (İlk ve Acil Yardım Programı Hariç ) üniversitemiz tam ücretli olarak ilk 3 tercihinde yazan ve yerleşen öğrencilere 2020 – 2021 Eğitim öğretim ücreti mali kayıtlarında % 45 Yöre Bursu uygulanacaktır.
  • İLK 3 TERCİHTE Rumeli Bursu : Yöre Bursu kapsamı dışında kalan bölgelerden, Tüm Lisans bölümleri (Psikoloji Bölümü Hariç ) ile Önlisans Programlarında (İlk ve Acil Yardım Programı Hariç ) üniversitemiz tam ücretli olarak ilk 3 tercihinde yazan ve yerleşen öğrencilere 2020 – 2021 Eğitim öğretim ücreti mali kayıtlarında Lisans Bölümlerinde , %30+%30 , önlisans bölümlerinde ise %30 + %15 oranında RUMELİ BURSU uygulanacaktır.
  • Yöre Bursu ve Rumeli Bursu hiçbir burs türü ile birleştirilemez.
  • İLK 5 TERCİHTE +%30 TERCİH BURSU: İlk 5 tercihte üniversitemizi tercih eden ve ÖSYM Başarı bursu ile yerleşen tüm öğrencilere TÜM BÖLÜM VE PROGRAMLARDA + %30 oranında Tercih Bursu uygulanacaktır.
  • Peşin Ödeme İndirimi: Üniversitemizin önlisans ve lisans program/bölümlerine kesin kayıt yaptıran öğrencilerimizin eğitim ücretini tek seferde (taksitlendirme olmaksızın) ve eft/havale şeklinde ödemeyi tercih etmeleri halinde, ödeme anında uygulanan %5 oranındaki indirim tutarıdır

Burslarla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Tıklayınız

Tüm Özel ve Vakıf Üniversitesi ücretleri için tıklayınız

Etiketler :
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
197
4
2
27
11
198
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.