Tarih bilimini niçin öğrenmeliyiz

Tarih bilimini niçin öğrenmeliyiz
Tarih bilimini niçin öğrenmeliyiz bu konuda sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

Tarih; bir arada yaşayan insanların geçmiş zamandaki yaşadıklarını, birbirleriyle ve başkalarıyla olan ilişkilerini objektif bir şekilde inceleyen bir bilim dalıdır.

 Tarih bilimini öğrenmek için birçok sebebimiz vardır. Bunları sıralayalım.

  • Tarih bize geçmişte yaşanılanları sebep sonuç ilişkisi ile anlatır, tarihi öğrenmeliyiz ki gelecek ile ilgili bir plan yaparken ya da bir karar alırken bunlardan örnek alarak hareket ederiz.
  • Tarihi öğrenmemiz sayesinde yaşadığımız vatanın nasıl kazanıldığını bilir ona göre atalarımızın yüzünü kara çıkarmamak için vatanımız adına daha büyük bir özveri ile çalışırız.
  • Tarih; insanları bir arada tutmak için gerekli olan unsurların da öğrenildiği bir bilim dalıdır. İnsanların ortak paydasıdır. Tarihini bilen insanlar vatanına ve milletine daha bağlı olurlar.

2043
907
448
2318
452
368
2451
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.
1 Yorum