Teknolojik ürünlerin yaygınlaşması aile ve çevremizle ilişkilerimizde ne gibi değişikliklere neden olmaktadır

Teknolojik ürünlerin yaygınlaşması aile ve çevremizle ilişkilerimizde ne gibi değişikliklere neden olmaktadır

Teknolojik ürünlerin yaygınlaşması aile ve çevremizle ilişkilerimizde ne gibi değişikliklere neden olmaktadır bu konuda sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

Aile ilişkilerimizi kötü etkiledi. Artık daha az iletişim kuruyor birbirimizle daha az sohbetlerde paylaşımlarda bulunuyoruz. Bu da sosyalleşmemizin önündeki en büyük engel olarak karşımıza çıkmaktadır.

Teknolojik ürünler hayatımızda çok önemli ihtiyaçların giderilmesinde değerli bir noktada bulunmaktadır. Teknoloji özellikle sağlık, ulaşım ve iletişim alanında hayatımızın merkezinde yer almaktadır. Teknoloji sayesinde zamandan, mekandan ve enerjiden tasarruf sağlarız. Teknolojinin yaygınlaşması olumsuz etkilerinin de yaygınlaşması anlamına gelmektedir.

Teknolojik ürünlerin yaygınlaşması aile ve çevremizle ilişkilerimizde bir yönüyle olumlu bir yönüyle olumsuz sonuçlar doğurmuştur. Olumlu olarak istediğimiz zaman istediğimiz kişiye ulaşabilir ve mesafe kavramını ortadan kaldırabiliriz. Diğer yandan kişisel bilgilerin saklanması, özel hayatın gizliliğinin ihlal edilmesi gibi sorunlar yaşanabilir. Sosyal olarak sevgi, saygı, birlik ve beraberlik ortamı bozulabilir. Huzur kaçabilir, mutluluklar bitebilir.

Teknolojik ürünler hayatımızı kolaylaştırır kolaylaştırmasına da artık herkes teknolojiye o kadar bağlı ki anne babalar çocuklarıyla ilgilenmiyor Çocuklar da ailelerinden gittikçe uzaklaşıyor. Teknoloji ne kadar yararlı da olsa her şeyin fazlasının zararlı olduğu gibi teknolojinin de hayatımıza sorunlar kattığı da bir gerçek.

  • Yüz yüze iletişim azaldı.
  • İnsanlar yalnızlaştı.
  • Gerçek arkadaşlıkların yerini sanal arkadaşlıklar aldı.
  • Aile içi, komşularla ve akrabalarla iletişimi azaldı.
  • Aile bireyleri telefon, tablet ve bilgisayar ile uğraştıkları için birlikte vakit geçirmiyor.
  • Komşu ziyaretleri azaldı.
  • Mektuplaşma çok azaldı.
  • Bayram ziyaretlerinin yerini mesajlaşma ve telefonla konuşma ile yapılır oldu.
  • Önceden komşumuzla yaptığımız yemeği paylaşırdık, şimdi İnstagram’da fotoğrafını paylaşıyoruz. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
133
3
1
1
2
2
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.