TEMA'nın çalışmaları çevre bilincinin gelişmesi açısından ne gibi sonuçlar doğurur

TEMA'nın çalışmaları çevre bilincinin gelişmesi açısından ne gibi sonuçlar doğurur

TEMA'nın çalışmaları çevre bilincinin gelişmesi açısından ne gibi sonuçlar doğurur​ bu konuda sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

TEMA Vakfı'nın kuruluş amacı Türkiye'yi bilinçli bir şekilde ağaçlandırarak erezyonla da mücadele etmektir. TEMA Vakfı bu uğurda gönüllü vatandaşlarla ortak çalışır ve her yıl binlerce ağaç dikerek Türkiye'nin daha güzel bir ülke haline gelmesine katkıda bulunur.

Aşağıda TEMA Vakfı'nın çalışmalarının çevre bilincine etkileri sıralanmıştır:

  1. TEMA Vakfı halkı ağaçlandırma ve erezyonla mücadele konularında bilgilendirir ve halkta çevre bilinci, çevre sevgisi uyanmasına katkı sağlar.
  2. TEMA Vakfı her yaştan gönüllü çalışanıyla Türkiye'nin dört bir yanına ağaç dikerek küçük ormanlar oluşturur. Böyle bir ağaçlandırma aktivitesine katılmış vatandaşın hem doğa sevgisi hem de çevre bilinci artar. Kendi ağaçlarını dikmiş olmanın ve ülkesine faydalı olmanın mutluluğu insanları daha da bilinçli kılar.
  3. Bunun yanında TEMA Vakfı adına çalışan gönüllüler okullarda ve çeşitli organizasyonlarda daha fazla insana doğayı sevdirmek ve ülkeyi ağaçlandırmak adına sunumlar yapar. Bu durum da ülkedeki çevre bilincinin halka halka genişlemesine ve daha fazla kişiye ulaşmasını sağlar.
  4. TEMA Vakfı dijital ortamda da, hem sosyal medya üzerinden hem de email listesi üzerinden vatandaşlara bilgi verir, doğa sevgisi ve çevre bilinci kazandırır.

Bildiğimiz gibi TEMA Vakfı'nın temel olarak kurulma amacı Türkiye'nin bilinçli olarak ağaçlandırılması ve erezyon ile başa çıkabilmektir. Bu vakfın çatısı altında gönüllü vatandaşlar ile ortak çalışılır ve yıl içerisinde binlerce ağaç dikilmesine ön ayak olunan ve Türkiye'nin daha da güzel ve bol oksijenli yaşanabilir hale gelmesine katkıda bulunur.

Aşağıda sıralanmış halde TEMA Vakfı'nın çalışmalarının çevre bilincinin gelişmesi açısından sonuçlarını bulabilirsiniz.

  • TEMA Vakfı'nın çatısının altında halk ağaçlanma ve erezyon ile mücadele konusunda bilgi sahibi olur ve halk içinde çevre sevgisi ve bilinci aşılamak temel hedeftir.
  • Vakfın her yaştan gönüllü çalışanları ile Türkiye topraklarının her yerinde ağaç dikilerek küçük ormanlar oluşturulur. Bu tür ağaçlandırma aktivitesine katılan vatandaşların doğa ile olan bilinci ve sevgisi artar. Kendi ağacını dikmiş olmak ve ülkesine faydalı hissetmek bu insanları mutlu kılar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9253
5344
3872
2330
2573
2503
12618
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.
15 Yorum