Ü harfi ile başlayan eşyalar

Ü harfi ile başlayan eşyalar

Ü harfiyle başlayan eşyalar, baş harfi Ü olan eşyalar nesneler listesi. Ü ile başlayan eşya isimleri hangileridir, Ü ile başlayan eşyalar nelerdir bu konuda sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

Eşyalar, günlük hayatımızı devam etmemiz için önemli araç-gereçlerdir. Peki Ü harfiyle başlayan eşyalar hangileridir? İşte Ü harfi ile başlayan eşyalar ile o eşya (nesne) hakkında bilgiler.

Ü Harfiyle başlayan eşya isimleri

  • Üflemeli çalgı
  • Ütü
  • Ütü bezi
  • Ütü masası
  • Üzengi

Baş harfi Ü olan eşyalar hakkında kısa bilgi

Üflemeli çalgı: Üflenerek seslendirilen müzik araçları Üflemeli çalgı, rezonatörün ucunda veya yakınında bulunan bir ağızlığa üflenen oyuncu tarafından bir hava sütununun titreşime ayarlandığı bir tür rezonatör içeren bir müzik aletidir. Titreşimin aralığı, tüpün uzunluğuna ve titreşimli hava kolonunun etkili uzunluğunun manuel modifikasyonlarına göre belirlenir.

Ütü: Genellikle giysilerin buruşukluklarını gidermek için bunların üzerinden geçirilen kızgın demir araç. kumaşların kırışıklıklarını düzeltmek için kullanılan alet. Ütünün icadı 17. yüzyıl başlarına kadar dayanmaktadır. İlk başlarda giysileri düzleştirmek için ısıtılmış ağır taşlar kullanılırken daha sonra saplı düz demir plakalar ateşte ısıtılmaya başlandı.

Ütü bezi: Ütülenen şeyin yanmaması için üzerine serilen, nemli veya kuru olarak kullanılan ince pamuklu bez.

Ütü masası: Üzerinde ütü yapılan yüksek ayaklı araç.

Üzengi: Eyerin iki yanında asılı bulunan ve hayvana binildiğinde ayakların basılmasına yarayan, altı düz demir halka, Üzengi eyerin iki yanına asılı ayağa destek sağlayan binicilik malzemesi. Üzengi sayesinde binici atı çok daha kolayca idare edebilir, daha hızlı sürebilir, kılıç, ok-Yay, mızrak gibi silahları çok daha başarılı bir şekilde kullanabilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
151
902
144
121
145
200
400
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.