Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi YKS kayıt işlemleri

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi YKS kayıt işlemleri

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi YKS kayıt işlemleri ne zaman başlayacak, kayıt için istenen belgeler nedir bu konuda sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 2021 YKS Sonuçlarına Göre Yerleşen Öğrencilerin Kayıt İşlemleri

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında YKS sonuçlarına göre Üniversitemiz programlarına kayıt hakkı kazanan adaylardan;
1. Adaylar https://www.turkiye.gov.tr web sitesi üzerinden 04 Eylül -08 Eylül 2021 tarihleri arasında elektronik kayıt (e-kayıt) yapabileceklerdir.

2. Elektronik kayıt yapamayan adaylar 06 Eylül -10 Eylül 2021 tarihleri arasında “Üniversitemiz Spor Kompleksi Zeve Kampüsü Tuşba/VAN” adresine şahsen başvurmaları halinde kayıtlarını yapabileceklerdir.
Aynı anda örgün iki ön lisans veya iki lisans programına kayıtlı öğrenciler, elektronik kayıt ekranında kaydı yapamayacaklar yerleşmiş olduğu Yükseköğretim Kurumuna yönlendirileceklerdir.
Milli Eğitim Bakanlığından lise mezuniyet bilgisi alınamayan öğrenciler elektronik kayıt yapamayacak ve yerleştiği Yükseköğretim Kurumuna yönlendirileceklerdir.

Süresi içerisinde şahsen kayıt veya e-kayıt yaptırmayan ve işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir.(10/10/2018 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında; ilgili yılın YKS kılavuzlarında yayımlanan kayıt tarihlerinde kayıt yaptıramayan adayların kayıt tarihini bitişinden itibaren 3 hafta içinde başvurması durumunda adayın mazeretinin ilgili yükseköğretim kurumu tarafından değerlendirilmesine ve mazereti kabul edilenlerin kaydının yapılmasına, 3 üncü haftanın son günü mesai bitiminden sonra başvuru yapanların başvurularının değerlendirilmeyerek kayıtlarının yapılmamasına karar verilmiştir.)

Önemli Not: Detaylı bilgiler için üniversitenin sayfasından ulaşabilirsiniz. Tıklayınız

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2021 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

NOT: Elektronik kayıt gerçekleştirdikten sonra eğitime başlama esnasında herhangi bir belge talep edilmeyecektir.
Öğrenci numaranızı öğrenmek için Tıklayınız

ELEKTRONİK KAYIT ÖNCESİ YAPILACAK İŞLEMLER İÇİN TIKLAYINIZ
ELEKTRONİK KAYIT YAPMAYANLAR İÇİN ÖNEMLİ NOTLAR İÇİN TIKLAYINIZ
E-KAYIT KULLANIM KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ
ÖĞRENİM ÜCRETLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
ÜNİVERSİTEYE GELEREK KAYIT YAPACAKLAR İÇİN KAYIT YERİ VE TARİHLERİ TIKLAYINIZ
MUAFİYET SINAV TARİHLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
DERS KAYIT İŞLEMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
MUAFİYET İŞLEMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
İZİN/KAYIT DONDURMA İÇİN TIKLAYINIZ
2020-2021 YKS TERCİH KILAVUZUNDA KOŞULLU BÖLÜMLER VE AÇIKLAMALAR İÇİN TIKLAYINIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Üniversitemizde Dersler 13 Eylül 2021 günü başlayacaktır.

Etiketler :
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
1
0
1
1
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.