1. HABERLER

  2. DİN KÜLTÜRÜ

  3. Yağmurun ve mevsimlerin oluşumunu ve evrendeki düzen
Yağmurun ve mevsimlerin oluşumunu ve evrendeki düzen

Yağmurun ve mevsimlerin oluşumunu ve evrendeki düzen

Yağmurun ve mevsimlerin oluşumunu araştırarak evrendeki düzen hakkında sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

Yağmurun Oluşumu

Yeryüzündeki sular,Güneş’in etkisiyle buharlaşır ve yükselir. Yükseklerde bulunan soğuk hava su buharını çok küçük su damlacıklarınadönüştürür ve bluultlar oluşur. Su damlacıkları birleşerek büyüyüp ağırlaştığında yağmur olarak yere iner.

Mevsimlerin Oluşumu

Dünya’nın Güneş etrafında dolanması ve dönme ekseninin eğikliği sonucu mevsimler oluşur.

Evrende hiçbir şeyde tesadüf yoktur. Herşey belli bir düzen içerisinde yaratılmıştır. Bu düzen kuşkusuz herşeyi bilerek, proğramlayarak yaratan bir yaratıcıyı bizlere haber verir.

Bu düzen ve uyum yağmurun ve mevsimlerin yaratılmasında da vardır.

Örneğin yağmurun oluşumu ve yağması muhteşem bir düzen ve uyum içerisindedir. Çünkü yağmurun oluşum süreci, yani suyun buharlaşması, yoğunlaşması ve rüzgar ile ihtiyaç duyulan bölgelere taşınması belli bir ölçüye göre yağması, canlıların ihtiyaçlarını karşılayacak zamanda yağması vb. hepsi kainattaki düzeni ve uyumu izah eder.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.
3 Yorum