Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılmasının yaygınlaşması

Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılmasının yaygınlaşması

Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılmasının yaygınlaşması Dünyamızı nasıl etkiler bu konuda sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

Enerji kaynakları enerjinin elde edilmesi ve kullanılması bakımından ikiye ayrılmaktadır. Yenilenebilir enerji kaynakları ve yenilenemez enerji kaynakları enerji çeşitleridir. Yenilenemez enerji kaynakları nükleer enerji ve fosil yakıtlar olarak kömür, doğal gaz ve petrol şeklindedir. Yenilenebilir enerji kaynakları da çok çeşitlidir.

Yenilebilir enerji kaynaklarının kullanılmasının yaygınlaşması, dünyamızı olumlu etkiler. Bu kaynakların kullanılması sayesinde çevre kirliliğinin önüne geçilmiş olunur. Bunun yanında fosil yakıtların tükenmesinin önüne geçilmiş olunur, uzun süreli enerji elde edilir, insan sağlığı en az etkilenir, ülkelerin dışa bağımlılığını azaltır ve ekonomik anlamda ülkelerin kazanç sağlayıp kalkınmaları sağlanır.

Yenilenebilir enerji kaynakları, güneş enerjisi, rüzgar enerjisi, termal enerji, hidroelektrik enerji, biyokütle enerjisi olarak bilinmektedir. Yenilenebilir enerji kaynaklarının çevreye zararı yoktur. Bu nedenle yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının yaygınlaştırılmasıyla enerji tasarrufu sağlanır, doğal kaynaklar yerinde kullanılır, uzun süreli enerji elde edilir, doğa korunur. Bu nedenle yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının yaygınlaştırılması gerekmektedir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
103
247
253
38
34
111
150
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.