1. HABERLER

  2. ÜNİVERSİTE

  3. Yıldız Teknik Üniversitesi kayıt işlemleri
Yıldız Teknik Üniversitesi kayıt işlemleri

Yıldız Teknik Üniversitesi kayıt işlemleri

2018-2019 eğitim öğretim yılı Yıldız Teknik Üniversitesi kayıt işlemleri ve kayıt için gerekli belgeler neler, üniversitesi ne zaman açılacak detaylar haberimizde...

E-DEVLET ÜZERİNDEN ELEKTRONİK KAYIT YAPACAKLAR İÇİN KAYIT İŞLEMLERİ

- Elektronik kayıt öğrenciler için zorunlu olmayıp isteğe bağlıdır. Elektronik kayıt işlemini tercih edenlerin kayıt işlemini E-Devlet üzerinden yapmaları ve aşağıda belirtilen belge yükleme işlemini gerçekleştirmeleri yeterlidir. * Kayıt işlemi için tekrar Üniversiteye gelmeyeceklerdir.
- Elektronik kayıt işlemi 16-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapılarak Yükseköğretim Kurumu Başkanlığı Bölümünde yer alan Kayıt İşlemleri üzerinden yapılabilecektir. * E-devlet üzerinden kayıt yaptıranların kayıt kabulleri YÖKSİS ortamına en geç 1 gün içerisinde aktarılmaktadır. Bu işlemin tamamlanmasından sonra E-Devlet üzerinden Öğrenci Belgesi alınabilir.
 
- E-Devlet üzerinden kayıt yaptıranlar kayıt işleminin tamamlanmasından sonra “Elektronik Kayıt Belgesi”nin çıktısını mutlaka almalıdırlar. Bu belge kayıt işleminin tamamlandığını belgelemektedir. Belge kayıt yaptıran öğrenci tarafından saklanmalıdır.
- E-Devlet üzerinden kayıt yaptıran öğrencilerin aynı zamanda 2.maddede belirtilen “Kayıt İçin Gerekli Belgeler” i hazırlayarak elektronik olarak (www.e-ogrenci.yildiz.edu.tr adresi üzerinden) yüklemeleri gerekmektedir. Öğrencilerimizin öğrenimleri süresince herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için bu işlemi kayıt tarihi başlangıcından itibaren en geç 27 Aralık 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.
- Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümüne kayıt olacak adayların, Sağlık durumunun denizciliğe elverişli olduğunu, Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğünden alınacak “Gemi Adamı Sağlık Yoklama Belgesi” ibaresi taşıyan Sağlık Raporu ile belgelemeleri gerektiğinden Elektronik Kayıt kabul edilemeyecektir.
- Havacılık Elektroniği Programına kayıt olacak adayların,
- Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmadığını Adli Sicil Belgesi ile,
- Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığını tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu ile (renk körlüğü, işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı/eksikliği vb)., belgelemeleri gerektiğinden Elektronik Kayıt kabul edilemeyecektir.

 E-DEVLET ŞİFRESİ NASIL ve NEREDEN ALINIR?

E-devlet şifresi, şahsen başvuru ile üzerinde T.C. Kimlik Numarasının bulunduğu fotoğraflı kimlik (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) ibraz edilerek yurt içinde PTT Merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerinden alınabilir.

HANGİ DURUMLARDA E-DEVLET ÜZERİNDEN ELEKTRONİK KAYIT İŞLEMİ YAPILAMAZ?

- T.C. Kimlik Numarasına sahip olmama,
- Yurt dışında bulunduğundan e-devlet şifresi alamama,
- Halen bir başka yükseköğretim kurumuna kayıtlı olma,
- Lise mezuniyeti e-okul üzerinden teyit edilememe,
- YKS Kılavuzunda yerleştirildiği programın bakınız maddelerinde sağlık raporu istenilmesi.

YTÜ KAYIT İŞLEMLERİ ve İNGİLİZCE YETERLİK SINAVLARINA İLİŞKİN TAKVİMİ

16-21 Ağustos 2019

Üniversitemizi Yeni Kazananların Kayıt İşlemleri                 (E-Devlet Üzerinden Elektronik Kayıt İşlemi) ve kayıt için gerekli belgelerin elektronik olarak (www.e-ogrenci.yildiz.edu.tr adresi üzerinden) yüklenmesi.

19-23 Ağustos 2019

(E-Devlet Üzerinden Kayıt Yaptıramayanlar ve Bireysel kayıt tercih edenler  İçin) kayıt için gerekli belgelerin elektronik olarak (www.e-ogrenci.yildiz.edu.tr adresi üzerinden) yüklenmesi. Kayıt işlemi için gelinmeden önce belge yükleme işlemi mutlaka gerçekleştirilmelidir.

19-23 Ağustos 2019

Üniversitemizi Yeni Kazananların Kayıt İşlemleri                  (E-Devlet Üzerinden Kayıt Yaptıramayanlar ve Bireysel kayıt işlemini tercih edenler İçin)

26 Ağustos 2019

İngilizce Yeterlik Sınavına (%30 ve %100 İngilizce öğretim yapan Lisans programlarını yeni kazananlar için)  ve İngilizce I-II Yeterlik Sınavına (%100 Türkçe Öğretim Yapılan programları yeni kazananlar için) girecek öğrencilerin listelerinin ve sınav yerlerinin Yabancı Diller Yüksekokulunca www.ybd.yildiz.edu.tr     adresinde ilan edilmesi

27 Ağustos 2019 (1.kısım) (*)

 

29 Ağustos 2019 (2.kısım) (*)

İngilizce Yeterlik Sınavı (İYS) (%30 ve %100 İngilizce öğretim yapan Lisans programlarını yeni kazananlar için)
Sınav Saati: 10.00

28 Ağustos 2019 (*)

İngilizce I-II dersleri Yeterlik Sınavı (%100 Türkçe öğretim yapılan programları yeni kazananlar için)
Saat: 10:00 

02 Eylül 2019

İngilizce Yeterlik Sınavı (İYS) ve İngilizce I-II Yeterlik sonuçlarının www.ybd.yildiz.edu.tr adresinde ilan edilmesi

27 Ağustos 2019 (**)

İngilizce Öğretmenliği Yeterlik (Yazılı) Sınavı (İÖYS): YTÜ Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü İngilizce Öğretmenliği lisans programını kazanan öğrenciler için

Sınav Saati: 10:00

28 Ağustos 2019 (**)

İngilizce Öğretmenliği Yeterlik (Sözlü) Sınavı  (İÖYS): YTÜ Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü İngilizce Öğretmenliği lisans programını kazanan öğrenciler için

Sınav Saati: 10:00

02 Eylül 2019

İngilizce Öğretmenliği Yeterlik Sınavı (İÖYS) Sonuçlarının  www.yde.yildiz.edu.tr   adresinde ilan edilmesi

16 Eylül 2019

Güz Yarıyılı Derslerinin Başlangıcı (İngilizce Hazırlık Öğretimi+Lisans)

 27Aralık 2019

E-Devlet üzerinden Elektronik kayıt yapanlar için kayıt için gerekli belgelerin elektronik olarak (www.e-ogrenci.yildiz.edu.tr adresi üzerinden) yüklenmesi için son gün

(*) Yabancı Diller Yüksekokulunca yapılacak İYS Sınavı için Sınav Salonları, Sınava giriş için gerekli belgeler ve sınavla ilgili tüm duyurular www.ybd.yildiz.edu.tr   adresinden takip edilmelidir.

Detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Tıklayınız

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.