1. HABERLER

  2. PEYGAMBERİMİZİN HAYATI

  3. 11. Sınıf Meb Peygamberimizin Hayatı Sayfa 101 Cevapları
11. Sınıf Meb Peygamberimizin Hayatı Sayfa 101 Cevapları

11. Sınıf Meb Peygamberimizin Hayatı Sayfa 101 Cevapları

11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Sayfa 101 Hazırlık Çalışmaları Cevaplarını yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

1. Hz. Peygamber’in “İnsanların en hayırlıları benim asrımda yaşayanlardır.”(Müslim, Fedaiiü’s-sahabe, 212.) sözünden ne anlıyorsunuz?

Cevap: Sahabe Peygamberimiz zamanında yaşamış ve onu çok kısa sürede olsa görmüş kimselerdir. Hz. Peygamberin zamanında yaşayanlar ise insanların en hayırlısı olarak sayılmışlardır.

2. Hz. Peygamber’in çocuklara ve gençlere karşı tutumu hakkında neler biliyorsunuz?

Cevap: Hz. Peygamber çocuklara ve gençlere karşı her zaman hoşgörülü, sevecen ve anlayışlı olmuştur.

3. “Kim Allah’a ve ahiret gününe inanıyorsa akraba ile bağını sürdürsün.” (Buhârî, Edeb, 85.) Bu hadis size neler düşündürüyor?

Cevap: Ahiret ve Allah inancı olan kişiler akrabalık bağlarını unutmaz ve akrabalarına her zaman değer verirler, onlara zaman ayırırlar.

4. Çevrenizdeki komşuluk ilişkilerinin nasıl olduğuna dair örnekler veriniz.

Cevap: Çevremdeki komşuluk ilişkileri hoşgörü, anlayış ve yardımseverlik duyguları üzerine kurulmuştur.

5. İnsanlar arası ilişkilerde kardeşlik ve dayanışma ruhunun gelişmesi için neler yapılabilir?

Cevap: İnsanlar arasında her daim kardeşlik ve dayanışma ruhu canlı tutulmalıdır. Çünkü insanlar birbirlerine muhtaçtır. Hiç kimse hiçbir topluluk tek başına yaşayamaz. En zor günlerde insanlar kardeşlik ve dayanışma ruhu ile birlikte birbirlerine yardım ederler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.