Ehliyet Sınavı Giriş Yerleri

Ehliyet Sınavı Giriş Yerlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Ehliyet sınavı giriş yerlerini sorgulamak için, herhangi bir sorgu sayfası bulunmamaktadır. Sürücü kursları sınav giriş belgenizi onaylatarak size elden vermektedir. Bu belge olmadan sınava giremezsiniz.

- Ehliyet sınavı giriş belgesini ancak kursunuzdan  temin edebilirsiniz. Bu belge sınava girebilmek için kimliğinizle birlikte resmi belge olarak kullanılmaktadır. Sınav günü yanınızda mutlaka kimliğiniz ve giriş belgeniz olması gerekiyor. Kursu arayarak giriş belgesinin hazır olup olmadığını sorunuz. Hazırsa kurstan sınav giriş belgenizi alınız. Giriş belgesini aldıktan sonra üzerinde bulunan kişisel bilgilerinizin ve imzaların eksiksiz olduğundan emin olunuz.

- Ehliyet sınavı giriş belgesiyle sınava nerede gireceğinizi öğrenebilirsiniz. Kursunuz hangi ilçedeyse muhtemelen sınava gireceğiniz yer(okul), aynı ilçede bulunur. 

- 17 Aralık 2016 ehliyet sınavı giriş yerleri sınavın olacağı hafta belli olmaktadır. sınavı olacağı hafta giriş belgeleri teslime hazır hale gelmektedir.  

Ehliyet sınavı saat kaçta başlıyor? Kaçta bitiyor?

- Ehliyet sınavları Türkiye genelinde 11:00'de başlar 12:00'de biter.

- Sınava geç kalan aday sınava alınmaz ve başarısız sayılır.Bu yüzden sınava girmeden önce mutlaka gideceğiniz okulun yerini iyi bilmeniz faydanıza olacaktır. Gerekirse erken gidin. Toplum olarak son dakika iş yapmayı sevdiğimiz için sizleri şimdiden uyarmayı borç biliriz.

- Sınava elektronik cihaz sokmak yasaktır. Telefonunuzu getirmeyiniz. 

- Kalem ve silgi getirmeyi unutmayınız. Dilerseniz yanınıza su alabilirsiniz.

- Yanlışlar doğru cevapları götürmüyor ve 50 sorudan en az 35 doğru cevap (70 puan) yapmanız gerekiyor.

- Her soru toplam 4'er şıktan oluşmaktadır.