2015 KPSS Sınav Ücretleri Cep Yakacak! - Sınav Ücreti Ne Kadar?

2015 KPSS Sınav Ücretleri Cep Yakacak! - Sınav Ücreti Ne Kadar?

Kılavuzda merak edilen konulardan birisi de sınav ücretleriydi.

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik, 2015 Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) başvuru kılavuzu yayımlandı. Kılavuzda merak edilen konulardan birisi de sınav ücretleriydi.

KPSS'de tüm oturumlara giren adaylar 200 TL ödemek zorunda kalacak. ÖABT'ye katılan öğretmen adaylarının masrafı ise en az 150 TL olacak.

KPSS KILAVUZUNDAKİ SINAV ÜCRETLERİ BÖLÜMÜ ŞÖYLE

KPSS SINAV ÜCRETİ (Her oturum için 50 TL ücret yatırılacaktır.)

Sadece Cumartesi Sabah oturumuna girecek adaylar 50 TL; Cumartesi Sabah + diğer üç oturumdan herhangi birine de girecek adaylar 100 TL;

Cumartesi Sabah + diğer üç oturumdan herhangi ikisine de girecek adaylar 150 TL; tüm oturumlara girecek adaylar 200 TL.

ÖABT TARİHİ, SAATİ VE SINAV ÜCRETİ : 12 Temmuz 2015, 09.30, 50 TL

(ÖABT'ye katılmak isteyen adayların, KPSS Cumartesi Sabah (Genel Yetenek-Genel Kültür) ve KPSS Cumartesi Öğleden Sonra (Eğitim Bilimleri) oturumlarına da katılmaları zorunlu olduğundan, en az 150 TL sınav ücreti yatırmaları gerekmektedir.)

DİKKAT ! Ücretlere %18 KDV dahildir. Kılavuzda yer alan ücretlerin dışında; yeniden şifre edinme, sonuçlara veya sorulara itiraz, belge çıkarma vb. nedenlerle, adaylardan alınacak diğer ücretler, ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından belirlenir ve ÖSYM'nin İnternet sayfasından kamuoyuna duyurulur. Başvuru merkezleri ve bankalar tarafından, kılavuzda ve ÖSYM'nin İnternet sayfasında belirtilen ücretlerin dışında herhangi bir işlem için adaylardan ücret talep edilemez. Başvurusunu veya tercihini yapmayan, başvurusu veya tercihi geçersiz sayılan, sınava girmeyen veya giremeyen, sınava alınmayan veya sınavdan çıkarılan, sınavda başarı sağlayamayan veya sınavı geçersiz sayılan, ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran veya aynı işlem için birden fazla ödeme yapmış olan adayların ödedikleri ücretler geri verilmez/devredilmez. Ücretlerin doğru/yanlış yatırılmasının sorumluluğu adaya aittir. Başvuru merkezleri tarafından başvuru işlemini yapan adaydan sadece 3 TL başvuru hizmeti ücreti alınır, başvuru esnasında fotoğraf ve şifre için ayrıca ücret alınmaz.

Etiketler :
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.