2018 PTT Sınav Soruları

2018 PTT Sınav Soruları
PTT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, 2018 PTT personel alımı yazılı sınav soruları yayınlandı. 5 bin PTT personel alımı için 14 Ağustosta uygulanan sınavın sonuçları merak edilmeye başlandı.

2018 PTT SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

12 Ağustos tarihinde yapılan PTT personel alımı sınav sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağına dair bir bilgi henüz bulunmuyor. PTT sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih ilan edildiğinde sitemizden ulaşabilirsiniz.

PTT SINAV SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

PTT'nin 5 bin personel alımı için yapmış olduğu yazılı sınav tamamlandı. Sınavın ardından adaylar PTT sınav soruları ve cevaplarını araştırmaya başladı. PTT sınav sorularının ve cevap anahtarı 14 Ağutos 2018 tarihinde http://ik.ptt.gov.tr adresinde yayınlandı.

Adaylar, sınav sorularına ilişkin itirazlarını PTT’nin 1840 no’lu posta çeki hesabına 30 TL itiraz ücreti yatırıldığını gösteren belge ve itiraz gerekçesini gösteren dilekçe ile 14.08.2018-17.08.2018 tarihleri arasında gazisem@gazi.edu.tr e-mail adresine yapacaklardır. Sınavla ilgili itirazlara ilişkin itiraz değerlendirme raporu http://ik.ptt.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.
  1. Adaylar, sınav sorularına ilişkin itirazlarını PTT’nin 1840 no’lu posta çeki hesabına 30 TL itiraz ücreti yatırıldığını gösteren belge ve itiraz gerekçesini gösteren dilekçe ile 14.08.2018-17.08.2018 tarihleri arasında gazisem@gazi.edu.tr e-mail adresine yapacaklardır. Sınavla ilgili itirazlara ilişkin itiraz değerlendirme raporu http://ik.ptt.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.
  2. Sınav sorularına yapılacak itirazlarda adayların;
  • T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, iletişim bilgileri ve imzasının yer aldığı bir dilekçe olmalıdır.
  • İtiraz ücretine ilişkin dekont bulunmalıdır.
  • İtiraz gerekçesi açık ve net bir şekilde yazılmış olmalıdır.
  1. İtirazlar belirlenen itiraz süresi içinde yapılmalıdır.
  2. Ayrıca sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların itiraz başvuruları dikkate alınmayacaktır.

2018/1 personel alımı yazılı sınav soru ve cevapları için tıklayınız.

Kaynak:Eğitim Sistem

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.