2019 Peygamber Sevdalıları Siyer Sınavı Sonuçları

2019 Peygamber Sevdalıları Siyer Sınavı Sonuçları
Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından 17 Şubat 2019 Pazar günü yapılan Siyer sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak, detaylar haberimizde...
Sınav sonucunda dereceye girip umre ödüllü kazananlar, kendileri umreye gitmedikleri takdirde sadece birinci derece akrabalarından birini (anne, baba, eş, kardeş veya çocuklardan-18 yaş ve üstü- birini) yerine gönderebilir. Umre ödülü kazanan veya kazananın yerine giden aday bayan ise mutlak surette bir mahreminin yanında olması gerekmektedir. Ancak kendileri ile gelecek mahreminin masrafları kendi şahsına aittir. Umre için yol ücreti, barınma ve iaşe dışındaki masraflar(pasaport işlemleri, kalkış noktasına kadar ki yol masrafları, umreye gidecek kişiden kaynaklı fazla ücret ödemesi gibi masraflar) şahsa aittir. Hak edilen ödüller belirtilen dönem için geçerli olup, sonraki dönemlere devredilemez.

Sınav ve Ödül sonuçları 2019 Mart ayında açıklanacak. Sınav sonuçlarının açıklanma günü netleştiğinde haberimiz güncellenecektir. Sonuçlara sitemizden ulaşabilirsiniz.

Sınav Kategorileri:

1. KATEGORİ: ( 4. Ve 5.Sınıf öğrencileri)
2.KATEGORİ: (6.- 7. ve 8. sınıf öğrencileri)
3.KATEGORİ: Lise Öğrencileri (9.- 10. - 11. ve 12.sınıf) ile Örgün Eğitimde okumayıp 2001 ve sonrası doğumlu olanlar
4.KATEGORİ: Diğer (Belirtilen Eğitim Durumları Dışında Kalanlar)

Soru ve cevapların sınavdan sonra yayınlanmasını bekliyoruz.

Cevap anahtarına ulaşmak için tıklayınız

YARIŞMANIN GERÇEKLEŞTİRİLMESİ VE DEĞERLENDİRİLMESİ

1- Yarışmacılar sınava soğuk damgalı resmi kimlik belgeleri (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet,Pasaport vb.) ile katılacaklardır.

2- Yarışmacılar sınava cep telefonu ile giremeyecektir. Yanlarında cep telefonu ile salona gelen adayların cep telefonları kapalı bir şekilde salon görevli masasında veya uygun bir yerde tutulacaktır. Telefonların mesuliyeti salona getirene ait olup, görevliler telefonun kayıp veya diğer olumsuz durumundan sorumlu değillerdir.

3- Sınav başladıktan sonra yanında cep telefonu tespit edilen, cep telefonu çalan vb. durumlar, sınav kurallarını ihlal sayılacak olup yarışmacının sınavı iptal edilecektir. 3-Sınavda A ve B olmak üzere 2 kitapçık türü vardır. Kitapçıklarda 1. Kategori 60 soru ve 100 dakika cevaplama, 2. Kategori 80 soru ve 100 dakika cevaplama, 3. Kategori 80 soru ve 100 dakika cevaplama, 4. Kategori ve 100 soru ve 120 dakika cevaplama süresi olup, puanlama 100 üzerinden değerlendirilecektir.

4- İlk 30 dakikadan sonra gelenler sınava alınmayacaktır. Sınavın ilk 45 dakikası, aday sınavı bitirmiş olsa dahi dışarı çıkmasına müsaade edilmeyecektir.

5-Yapılan sınav değerlendirmesi sonucu puanların eşit olması halinde ödül kazananlar komisyon nezaretinde yapılacak kura ile belirlenecektir.

6- Cevap kâğıdında kurşun kalem dışında başka bir kalem kullanılmayacaktır. Aksi halde optik form değerlendirme dışı bırakılacaktır.

7- Cevaplama yaparken 1.ve 2. Kategoride sorular 4 şıklı olup, 3 yanlış cevap 1 doğru cevabı götürecektir. 3.ve 4. kategoride ise sorular 5 şıklı olup, 4 yanlış cevap 1 doğru cevabı götürecektir.

8- Yarışmacılar, sınav salonunda düzenleme kurulunun belirlediği sıraya göre oturacaklardır.

Kaynak:Eğitim Sistem

2
3
17
1
2
2
104
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.