1. HABERLER

  2. SINAV SONUÇLARI

  3. Üniversite Yerleştirme Sonuçları ne zaman açıklanacak
Üniversite Yerleştirme Sonuçları ne zaman açıklanacak

Üniversite Yerleştirme Sonuçları ne zaman açıklanacak

Son günlerde öğrenciler Üniversite Yerleştirme Sonuçları hakkında bilgiler merak etmeye başladılar.

Üniversite sınavı 2019 senesinde 15 ve 16 Haziran tarihlerinde iki oturum olarak gerçekleştirilmektedir. YKS, TYT ve AYT olarak iki aşamalı gerçekleştirilmiştir. İki buçuk milyon öğrencinin üniversite adayı olarak girdiği sınavda ÖSYM tarafından hazırlanan sorular titizlikle öğrencilere sorulmuştur.

Üniversite sınavının yapılmasının ardından sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı gündeme gelmiştir. Sonuçların açıklanmasıyla yerleştirme sonuçları da belli olacaktır. Daha önceden ÖSYM’nin akademik takviminde yer alan tarih bilgilerine göre üniversite sınavı yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak 2019 sorusu cevap bulmaktadır.

Üniversite sınavı yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin akademik takvimine göre 18 Temmuz 2019 günü açıklanacaktır. Tercihler de 23-29 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecektir. Bununla beraber üniversite kayıtları da 19-23 Ağustos günlerinde olacaktır.

Zorlu sınav maratonun ardından heyecanlı bir bekleyişin oluşması ve öğrencilerin yüzünü 18 Temmuz gününe çevirmesi ve dikkat kesilmesi söz konusu olmuştur. ÖSYM de bunun farkında olarak daha önceden açıkladığı takvime uygun olarak üniversite sınavı sonuçlarını gecikmeden açıklayacaktır.

Üniversite adaylarının heyecanlı bekleyişi sürerken üniversiteler de kapılarını ağustos ayında açacak ve öğrenci kayıt – kabul aşamasına geçerek öğrenim hazırlıklarının yapılmasına yol açacaktır. Üniversite kayıtlarının ardından da yurt ve burs başvuruları başlayacak ve binlerce öğrenci bu imkanlardan kolaylıkla ve hemen yararlanacak ve başvurularını da online olarak yapabilecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.