6. Sınıf İmam Hatipte hangi dersler var

6. Sınıf İmam Hatipte hangi dersler var

İmam Hatip Ortaokulu 6. sınıf dersleri neler, İHO 6. sınıfta hangi dersler var, 6. sınıfta hangi ders kaç saat, toplam ders saati nedir, İmam Hatip Ortaokulu dersleri ve saatleri. Detaylar haberimizde...

Seçmeli derslerin kaç kez alınabileceği dersin adının yanında parantez içinde, kaç saat alınabileceği ise tabloda rakamlarla ifade edilmiştir. Örneğin, zorunlu ders olan Arapçanın yanında seçmeli yabancı dil dersi olarak seçilmesi durumunda bu ders, 5, 6 ve 7. sınıflarda 1’er; 8. sınıfta ise 1 veya 2 ders saati olarak alınabilir.

6 ve 7. sınıflarda Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil, Kur’an-ı Kerim, Arapça, Peygamberimizin Hayatı ve Temel Dinî Bilgiler derslerini (30 ders saati) almak kaydıyla haftada 6 ders saatine kadar yabancı dil veya Kur’an-ı Kerim dersi verilebilir.
Bu uygulamayı yapan okullarda, öğrencilerin hazır bulunuşluk düzeyleri dikkate alınarak Talim ve Terbiye Kurulunca kabul edilmiş ve uygulanmakta olan yabancı dil ve Kur’an-ı Kerim dersi öğretim programlarına dayalı olarak dersin zümre öğretmenler kurulunca hazırlanan öğretim programları uygulanabilir.

İMAM HATİP ORTAOKULU 6. SINIF HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ

Ders Adı Ders Saati
Türçe 6
Matematik 5
Fen Bilimleri 4
Sosyal Bilgiler 3
Yabancı Dil 3
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2
Görsel Sanatlar 1
Müzik 1
Beden Eğitimi ve Spor 1
Bilişim Teknolojileri ve Yazılım 2
Kur’an-ı Kerim 2
Arapça 2
Peygamberimizin Hayatı 2
Temel Dini Bilgiler 2
Zorunlu Ders Saati Toplamı 35

Not : 6. sınıf İmam Hatip Ortaokulunda işlenecek maksimum ders sayısı haftalık 36 saattir. Yukarıda belirttiğimiz zorunlu dersler 35 saattir tanedir. Geri kalan 1 saatlik ders dilimi okul yönetimi tarafından belirlenmektedir.

İmam Hatip Ortaokulu Haftalık Ders Çizelgesi için tıklayınız

imam-hatip-ortaokulu-haftalik-ders-sayisi.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
463
833
1513
417
750
165
1178
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.