1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. 6. Sınıfta hangi dersler var
6. Sınıfta hangi dersler var

6. Sınıfta hangi dersler var

2018-2019 eğitim öğretim yılında 6. sınıf dersleri neler, 6. sınıfta hangi dersler var, 6. sınıfta hangi ders kaç saat, 6. sınıf dersleri MEB. 6. sınıf okul dersleri ve ders saatleri. Detaylar haberimizde...

Ortaokul 6. sınıf ders listesi ve ders saatleri tablosu Milli Eğitim Bakanlığı ders ve ders saatleri çizelgesinden alınarak sizlere sunuldu.

6. sınıf hangi ders var, 6. sınıfta Türkçe kaç saat, 6. sınıfta matematik dersi kaç saat, 6. sınıfta beden eğitimi kaç saat, 6. sınıf sosyal bilgiler kaç saat, 6. sınıf ingilizce, din kültürü, müzik kaç saat? İşte cevabı…

6. Sınıf zorunlu dersler neler, 6. sınıfta hangi ders kaç saat?

6. Sınıf Dersleri ve Ders Saatleri 2018-2019

Türkçe 6 saat
Matematik 5 saat
Fen Bilimleri 4 saat
Sosyal Bilgiler 3 saat
Yabancı Dil 3 saat
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 saat

Görsel Sanatlar 1 saat

Müzik 1 saat
Beden Eğitimi ve Spor 2 saat
Bilişim Teknolojileri ve Yazılım 2 Saat
Toplam haftalık zorunlu 29 saat ders var.
6. Sınıf Ders ve Çalışma Kitabı Cevaplarına ulaşmak için tıklayınız
NOT: Yukarıda verdiğimiz dersler zorunlu dersler olmakla birlikte 6. sınıf öğrencilerinin göreceği zorunlu derslerdir. Zorunlu derslerin toplam ders sayısı 29 saattir. 6 saat de seçmeli dersler ile birlikte toplamda 35 saat ders görülmektedir. Detaylı bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

İlköğretim Kurumları (İlkokul-Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgeleri için tıklayınız

İmam Hatip Ortaokulu Haftalık Ders Çizelgesi için tıklayınız

Öğretim programlarının uygulanmasında haftanın belirli bir günü/günleri altı (6) ders saatlik zaman dilimi "seçmeli ders saatleri" olarak belirlenir. Bu şekilde farklı sınıf düzeylerinde olup fakat seçtikleri ders açısından aynı seviyede olan öğrencilerden seçmeli ders grubu oluşturulması sağlanır. Örneğin bir öğrenci Kur'an-ı Kerim dersini ilk kez yedinci sınıfta alıyorsa ve henüz başlangıç seviyesinde ise bu dersi beşinci, altıncı ve sekizinci sınıfta okuyan ve başlangıç seviyesinde olan öğrencilerle birlikte alabilir. Böylece hem kaynakların daha rasyonel kullanılması hem de öğrencilerin tercih haklarının karşılanması sağlanır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
12 Yorum