86. Dönem Temel ve 62. Dönem Yenileme Sınav Talimatı

86. Dönem Temel ve 62. Dönem Yenileme Sınav Talimatı
9 Şubat 2020 86. dönem temel ve 62. dönem yenileme özel güvenlik sınav talimatına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

ÖZEL GÜVENLİK 86. TEMEL EĞİTİM VE 62. YENİLEME EĞİTİMİ SINAVI’NA AİT SINAV TALİMATI

03 Ocak 2020 : Kursiyerlerin, özel güvenlik temel eğitim veya yenileme eğitimini bitirmesi gereken son tarihtir. Bu tarihe kadar eğitimini tamamlamış olan kursiyerler, özel güvenlik temel eğitim veya yenileme eğitimi sınavına girmeye hak kazanacaktır.

10 Ocak 2020 : Eğitimini tamamlayan adayların sınav ücretini yatıracağı ve ücretlerini yatıran aday listelerinin İl Emniyet Müdürlüklerine bildirileceği son tarihtir.

15 Ocak 2020 : İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü personelince, sınav ücreti yatıran aday listelerinin Özel Güvenlik Otomasyon Sistemine (ÖGNET) veri girişi yapılacağı son tarihtir.

09 Şubat 2020 : Yazılı sınavın yapılacağı tarihtir. (Pazar günü, saat 10.00)

10-23 Şubat 2020 : Uygulamalı atış sınavı yapılarak, atış puanlarının ÖGNET’e veri girişlerinin yapılacağı tarih aralığıdır.

12 Şubat 2020 : Sınav sorularının ve cevap anahtarlarının yayınlanmasının planlandığı tarihtir.

28 Şubat 2020 : Sınav sonuçlarının açıklanmasının planlandığı tarihtir.

02-06 Mart 2020 : Yazılı sınav sonucuna itiraz etme süresidir. Otomasyon projesi öğrenci uygulamasının aktif olması halinde Başkanlığımızın “www.egm.gov.tr/ozelguvenlik” web adresinde yer alan ve kullanıcıları otomasyon projesine yönlendirecek olan “Özel Güvenlik Personeli/Aday” uygulamasına adaylar tarafından itiraz kayıtlarının girileceği ve bahse konu uygulamanın aktif olmaması halinde İl Emniyet Müdürlüklerince ÖGNET’e itiraz kayıtlarının yapılacağı tarih aralığıdır.

09 Mart 2020 : Yazılı sınav itiraz sonuçlarının açıklanmasının planlandığı tarihtir.

Daha detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız 

Sınav ücreti; Yazılı sınava girecek adaylardan 55 TL sınav giriş ücreti alınacaktır. Uygulamalı sınava girecek her adaydan 25 TL ücret alınacaktır

Kaynak:Eğitim Sistem

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.