1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Anaokulu kayıt sorgulama
Anaokulu kayıt sorgulama

Anaokulu kayıt sorgulama

2019-2020 eğitim öğretim yılı için ana sınıfı kayıtları başlıyor. 14 Haziran 2019 Cuma günü okulların kapanmasıyla birlikte okula yeni başlayacak öğrencilerin velileri için kayıt maratonu başlıyor.

2019-2020 Anaokulu Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?

2019-2020 eğitim öğretim yılı 16 Eylül 2019 Pazartesi başlayacak. Önümüzdeki yıl Ana sınıfına (okul öncesine) kayıt yaptıracak olan öğrenciler için kayıt işlemleri başlıyor. 2019-2020 eğitim öğretim yılında anasınıfına gidecek olan öğrenciler için kayıtlar 14 Haziran 20199 Cuma günü okulların kapanmasıyla başlıyor. 17 Haziran 2019 Pazartesi gününden itibaren adres bilgilerinize göre en yakın okula giderek müracaatta bulunan velilerin öğrencileri ana sınıfına kaydedilecektir. 

Ana sınıfı kayıtları Haziran ayının son haftası veya Temmuz ayının ilk haftasında Meb adrese dayalı sistem üzerinden yapacak. Ana sınıfına kayıt yaptıracak velilerin 17 Haziran tarihinden itibaren adrese dayalı olarak en yakındaki okula gidip ana sınıfına kayıt yaptırmak okulla görüşmeleri daha uygun olacaktır. Okullar önce ön kayıt alıp, gerekli evrakları inceledikten sonra kesin kayıta başlıyorlar. Ayrıca kontenjanlar da kısıtlı olduğu için acele etmek gerekiyor.

ANASINIFI KESİN KAYITLAR NE ZAMAN?

Ana sınıfı kesin kayıt tarihleri şu an itibarı ile henüz belli değil, ancak geçmiş yıllara baktığımızda Temmuz ayının ortalarında başlıyor. Ana sınıfına kayıt yaptırmak istediğiniz okula önce ön kayıt yaptırıyorsunuz. Daha sonra Temmuz ayının ortalarında kesin kayıtlar başladığı zaman ana sınıfına kesin kaydınızı yaptırabilirsiniz. Detaylar için en yakınınızda bulunan okula başvuru yaparak gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

2019 ANA SINIFINA KAYIT YAŞI KAÇ?

Ana sınıfına kayıt olmak için çocuğunuzun 48-66 ay arasında olması gerekiyor. Eylül 2019 itibariyle 48 ayını dolduran ve 66 ayını geçmeyen çocuklar ana sınıfına kayıt yaptırabilecektir. 

BU YIL ANASINIFINA KAÇ DOĞUMLULAR KAYIT YAPTIRACAK?

2019-2020 eğitim öğretim yılı için ana sınıfına Mart 2014 ile Eylül 2015 arasında doğan çocuklar kayıt yaptırabilecektir.

2019 ANASINIFI KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

Bu sene ana sınıfına başlayacak olan öğrenciler için ön kayıtta öğrenci velilerinden istenen belgeler aşağıdaki gibidir. (Bu belgeler okulların durumuna göre değişiklik gösterebilir)

  • Ana sınıfı, Anaokulu Ön Kayıt için Gerekli Olan Belgeler:
  • Öğrenci Nüfus Cüzdanı aslı ve Fotokopisi
  • Öğrenci Velisi Nüfus Cüzdanı aslı ve Fotokopisi
  • Nüfus Kayıt Örneği
  • Öğrenci Fotoğrafı
  • Aşı karnesi
  • Ana sınıfı Ön Kayıt Başvuru Formu (Okuldan Verilecek)
  • Kırtasiye malzemeleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum