1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Ankara okul servis ücretleri
Ankara okul servis ücretleri

Ankara okul servis ücretleri

Okulların açılmasına az bir süre kala okul servis ücretlerine zam geldi. Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası, 2017 yılından bu yana akaryakıta yüzde 30 civarında zam yapıldığını öne sürerek,servis ücretlerine yüzde 13 zam yaptı.

2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesi Ankara'da okul servisi ücretlerine zam geldi. Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Başkanı Halil im Seyfi, servis aracı ücretlerine yüzde 13 oranında zam yapıldığını açıkladı.
 
Okul servis araçları yönetmeliği ile okul taşıtlarında üç nokta emniyet kemeri,koltuk sensörü araç kayıt yapan kamera sistemi zorunluluğunun geldiğini hatan Seyfi, bu durumun servisçilerin maliyetini artırdığını kaydetti. Ankara Esnaf ve Sanaatkarlar Odaları Birliilk aşamada okul ve personel servis ücretlerinde yüzde 25 oranında bir zam talep ettiklerini kaydeden Seyfi,
 
"Birlik esnaflarımızın fedakarlık yapmasını ve gerekirse kar etmeden çocuklarımızın taşınması konusunda özveri göstermesini istedi.Bunun üzerine esnafımızın bir kısmının da görüşleri alınarak maliyet hesapları yapıldı, geçen yılki taşıma fiyatlarına yüzde 13 oranında zam yapılmasına karar verildi.Tarifemiz Ankara Esnaf ve Sanaatkarlar Odaları Birlik tarafından da onaylanarak yürürlük kazandı" diye konuştu.

YAPILAN ZAM DEVEDE KULAK

Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Halil İbrahim Seyfi ise yapılan zamdan memnun olmadıklarını çünkü araç fiyatlarından akaryakıt fiyatlarına kadar birçok kalem ürüne zam geldiğini belirtti. Başkan Seyfi, “Ankara servis ücretlerine %13 oranında bir zam yapıldı. Bu yapılan zam bizim masraflarımızın yanında devede kulak. Geçen yıl sıfır bir ara. 245 bin lira iken şimdi 280 bin lira… Akaryakıt deseniz öyle. Vatandaşın hali de ortada. Ayrıca bu fiyatlar 5 yıl öncesinin fiyatları. Birçok servisçinin geliri yüzde 50 oranında eridi.” ifadelerini kullandı.

ankara-servis-ucretleri.jpg

Ankara'nın yeni tarifesi
 
Ankara'da 2018-2019 eğitim öğretim yılı okul servis ücretlerinin yıllık tarifesi şöyle:
-0 kilometreden 3 kilometreye kadar olan mesafe için bin 818 TL
-3 kilometreden 6 kilometreye kadar olan mesafe bin 989 TL
-6 kilometreden 10 kilometreye kadar olan mesafe 2 bin 340 TL
-10 kilometreden 15 kilometreye kadar olan mesafe 2 bin 718 TL

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum