Bilgisayar ve Yazılım Mühendisi ne iş yapar

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisi ne iş yapar
Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği bölümü hangi üniversitelerde var, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği bölümü iş olanakları, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği bölümü taban puanları, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği bölümü olan üniversiteler hangileri?

Genel Bilgiler

Puan Türü: MF-4
Eğitim Süresi: 4 Yıl

PROGRAMIN AMACI

Yazılım mühendisliği programının amacı öğrenciye bilgisayar bilimleri ve yazılım mühendisliğinin kuramsal konularında sağlam bir temel ve bu kuramları ve ilgili yöntem ve metodolojileri bir ürün olarak yazılım geliştirmeye uygulama becerisi kazandırmaktır. Söz konusu yazılım ürünü her hangi bir alanda olabileceği için yazılım mühendisinin karmaşık bir dünyada değişen gereksinimleri analiz edebilecek becerilerle donatılması gerekir Yazılım mühendisi iyi bir takım oyuncusu olmalıdır ve güçlü iletişim becerileri olmalıdır.

Program aktif öğrenmeye ağırlık verir ve uygulamalı dersler, projeye dayalı öğrenme, beceriye yönelik ders bileşenleri içerir. Programda son sınıfta yapılan bitirme projesi yanında üçüncü sınıfta da bir proje dersi bulunur. Ayrıca sekiz hafta staj yapılır.

Program seçimli dersler bakımından zengindir. Öğrenci kendi ilgi alanına doğrultusunda kendisini farklılaştırabilir, yandal ve çift anadal yapabilir.

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Bölümü Taban Puanları, Hangi Üniversitelerde var ve hangi puan türü ile öğrenci alıyor yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Kaynak:Eğitim Sistem

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.