Dünya, evren, Samanyolu Galaksisi, uzay kavramlarını büyükten küçüğe doğru sıralayınız

Dünya, evren, Samanyolu Galaksisi, uzay kavramlarını büyükten küçüğe doğru sıralayınız

Dünya, evren, Samanyolu Galaksisi, uzay kavramlarını büyükten küçüğe doğrusıralayınız bu konuda sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

Bütükten küçüğe sıralaması, Evren / Uzay / Samanyolu Galaksisi / Dünya

Evren: Bütün her şeyin içinde bulunduğu ve günümüzde sonuna ulaşamadığımız genişliğe sahiptir. Evren zaman içinde genişlemeye devam etmektedir. Evrende hala galaksilerin doğduğu tespit edilmiştir.

Uzay: Evrenin içinde yer alan sonsuz olarak kabul edilen boşluğa uzay denmektedir. Uzayda yıldızlar, kuyruklu yıldızlar, gezegenler, toz parçacıkları, takımyıldızları, meteorlar ve gök adaları dediğimiz galaksiler bulunmaktadır.

Samanyolu Galaksisi: Evrenin içinde yer alan uzay boşluğunda bulunan gök adaya verilen isimdir. Güneş sistemi Samanyolu galaksisinin Orion spiral kolunun içinde bulunur. Milyonlarca gök adanın olduğu düşünülmektedir.

Dünya: Güneş sisteminde yer alan gezegenlerden üzerinde canlıların bulunduğu mavi gezegendir.

Soru: Dünya, evren, Samanyolu Galaksisi, uzay kavramlarını büyükten küçüğe doğru sıralanışı aşağıdaki seçenekleden hangisinde doğru verilmiştir?

A- Evren- Uzay- Samanyolu Galaksisi- Dünya
B- Evren- Uzay- Samanyolu Galaksisi- Dünya
C- Evren- Uzay- Dünya -Samanyolu Galaksisi
D- Uzay - ​Evren- Dünya -​Samanyolu Galaksisi

Cevap : A

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
16
152
32
2
21
2
17
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.