1. HABERLER

  2. YARIŞMA SORULARI CEVAPLARI

  3. Hangisi tavşanın türlerinden biri değildir
Hangisi tavşanın türlerinden biri değildir

Hangisi tavşanın türlerinden biri değildir

Hangisi tavşanın türlerinden biri değildir sorusunun cevabını vereceğiz.

Soru : Hangisi tavşanın türlerinden biri değildir 

A- Angora tavşanı

B- Ada tavşanı

C- Deniztavşanı

D- Yaban tavşanı

Doğru Cevap: Deniztavşanı

Tavşan türleri, Tavşanlar otobur canlılardır. Kesinlikle ot ile beslenirler. En aktif oldukları süre gün içindeki ışıksız olan zamanlardır. Karanlığı çok severler. Doğada yaşayan çok çeşitli tavşan türleri vardır. Tavşanlar bilinenin tam tersine kemirgen ailesine ait değillerdir. Genetik olarak atlara benzerler ve akrabalıkları vardır.
 
Angora tavşanı: Adından da anlaşıldığı gibi tüyleri çok kıymetli olan bu tavşanın yetiştirilmesinin amacı yün elde etmektir. 
Himalaya tavşanı: Dünyanın en yüksek dağı Himalayalar da yaşarlar. Tüylerinin üzerine buz parçası koyulduğu zaman siyah tüylerini çıkarırlar. Bu tavşanlar yabani ve evcil olabilirler. Arka bacakları ön bacaklarından uzun, gözleri iri, kulak ve bıyıkları uzun, kuyrukları kısa canlılardır.
Yeni Zelanda tavşanı: Özellikle eti için yetiştirilen tavşan türleri arasında kökeni Amerika birleşik olan bir tavşandır.
Dağ tavşanı: Ufak tefek bir tavşan cinsidir. 4-6 tane yavru sahibi olurlar. Çok zeki canlılardır. Kulakları çok iyi işitir. Bu yüzden avlanması oldukça zordur. Av köpekleri ve yerdeki ayak izleri takip edilerek avlanırlar.
Yaban tavşanı: Oldukça atletik bir yapıya sahip olan bu canlılar yılda 2 kere 3-4 kere yavru sahibi olurlar. Ağaç kabuklarıyla beslenirler. 
Paskalya tavşanı: Hristiyanlar bakımından özel ve farklı anlamı olan bir canlıdır. Sepetinde renkli yumurtalar bulunan tavşanın bahar mevsiminin simgesi olarak görülmektedir.
Kutup tavşanı: Kutuplar ve dağlık bölgelerde yaşamlarını sürdüren tavşan türleri arasındadır. Çok hızlı koşma özelliğine sahip bu canlılar saatte 60 km. koşabilirler. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.