Hz. Âdem (a.s.) vefat ettikten sonra insanlar ne gibi sapkınlıklar gösterdiler

Hz. Âdem (a.s.) vefat ettikten sonra insanlar ne gibi sapkınlıklar gösterdiler

Hz. Âdem (a.s.) vefat ettikten sonra insanlar ne gibi sapkınlıklar gösterdiler, Hz. Nuh’un (a.s.) oğlunun bir peygamberin oğlu olmasına rağmen iman etmediği için cezalandırılmasından ne gibi sonuçlar çıkarılabilir bu konuda sizlere kısa bilgiler vereceğiz

1. Hz. Âdem (a.s.) vefat ettikten sonra insanlar ne gibi sapkınlıklar gösterdiler? Aşağıya yazınız.

Hz. Adem (a.s.), ilk peygamberdir. Peygamberlik döneminde çok sıkıntılar yaşamıştır. Evlatlarıyla imtihan olunan bir peygamber olmuştur. O vefat ettikten sonra insanlar yeniden sapkınlık içine düşmüştür.

İnsanlar sapkınlıklar içinde yaşamaya başlamıştır. Zulüm artmıştır. Putlara inanmaya başlayan insanlar çıkmıştır. Namus kavramı kaybolmuştur. 

  • İnsanlar gerçek yaşamı unutmuş ve sapkınlığa dalmışlardır.
  • Putperestlik artmıştır.
  • İnsanlar birbirlerini hor görmüşler ve insanlık yok olmaya doğru gitmişlerdir.
  • Din ayrımları oluşmuştur.
  • İnsanlar zevke düşkünlüğe geçmişler ve Allah’ı unutmuşlardır.

2. Hz. Nuh’un (a.s.) oğlunun bir peygamberin oğlu olmasına rağmen iman etmediği için cezalandırılmasından ne gibi sonuçlar çıkarılabilir?

Rabbimiz adaletli sıfatına sahiptir. Hz. Nuh’un oğlunun iman etmediği için cezalandırılmasından da Allahın adaletini ve her kuluna eşit davrandığını görebiliriz. Rabbimizin yolunda hayırlı kullar olmak için annemizin, babamızın dinine bağlı olması yetmez. Hak yolunda hayırlı bireyler olmak için iman etmek ve dinimizin gereklerini yerine getirmek şarttır. Aksi takdirde Peygamberin oğlunun iman etmediği için cezalandırıldığı dünyada bizimde cezalandırılmamız olasıdır.

Kaynak:Haber Kaynağı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
375
192
229
22
36
35
159
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.