Hz. Nuh (a.s.), insanları doğru yola çağırırken ne gibi sorunlarla karşılaşıyor

Hz. Nuh (a.s.), insanları doğru yola çağırırken ne gibi sorunlarla karşılaşıyor

Hz. Nuh (a.s.), insanları doğru yola çağırırken ne gibi sorunlarla karşılaşıyor, Hz. Nuh (a.s.), bu sorunlara Yüce Allah'ın (c.c.) emriyle nasıl bir çözüm buluyor, Sizce Nuh tufanından insanların çıkaracağı dersler nelerdir bu konuda sizlere kısa bilgiler

Hz. Nuh (a.s.), insanları doğru yola çağırırken ne gibi sorunlarla karşılaşıyor? Aşağıdaki şemada belirtiniz.

Hz. Nuh kavmini dine çağırır fakat kavmi davetten kaçarlar.İnat eden Hz. Nuh'un kavmi korkutucu azabı isterler.Bunun üzerine Hz. Nuh, Allah'u tealadan ister ve hazırlıklar başlar.Gemi hazırlık olduktan sonra felaket başlar ve her yer sularla kaplanır. Oğlu ve Hanımıda inanmayanlar arasındaydı. Hz. Nuh onlarında helak olması için dua eder,Oğlu ve Hanımı helak olur .Hz. Nuh'un karşılaştığı sorunlar ; Kavminin iman etmemesi üzerinde küfürde inat etmeleri,Oğluyla olan imtihanı ne kadar inanması için uğraşsa da oğlunun iman etmemesidir.Oğlunun ve hanımın helak olması.

Hz. Nuh (a.s.), bu sorunlara Yüce Allah'ın (c.c.) emriyle nasıl bir çözüm buluyor?

Büyük tufana karşı gemi yapıp bu gemide sadece inanan insanları almasıdır

Sizce Nuh tufanından insanların çıkaracağı dersler nelerdir?

Birisi bizim iyiliğimizi istiyorsa onu dinlemeliyiz. Eğer dinlemezsek kanıtları gördüğümüze rağmen inkar edersek bunun sonuçlarına ancak biz katlanırız inanmadığımız için büyük pişmanlık duyarız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3107
1524
2834
413
1523
635
1805
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.
4 Yorum