İbrani Dili ve Kültürü 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İbrani Dili ve Kültürü 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
2023 yılında Üniversite bölüm tercihi yapacak olan ve İbrani Dili ve Kültürü bölümünü seçecek üniversite adayları için İbrani Dili ve Kültürü Taban puanları ile 2022 YKS Yerleştirme Başarı sıralamasını bir araya getirdik.

Bu puanlar 2022 Üniversite yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2023 YKS’ye girip tercih yapacaklar bu puanları göz önünde bulundurmalılar. 2022-2023 İbrani Dili ve Kültürü Taban Puanları ve Başarı Sıralaması:

2023 YKS'ye girenler aşağıda yer alan İbrani Dili ve Kültürü Bölümü taban puanları, İbrani Dili ve Kültürü başarı sıralamaları ve kontenjanları aşağıdan öğrenebilirsiniz.

İbrani Dili ve Kültürü bölümü hangi üniversitelerde var : Erciyes Üniversitesidir.

İbrani Dili ve Kültürü bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor : DİL

İbrani Dili ve Kültürü 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversite AdıBölümün AdıPuan T.Kont./YerTaban PuanıBaşarı Sırası
Erciyes Ü. (Kayseri) (Devlet)İbrani Dili ve KültürüDİL25/25162,872121783

# Not-1: Bu sayfadaki veriler bilgilendirme amaçlıdır. Tercih yapmadan önce ÖSYM'nin son yayınladığı kılavuzu inceleyip ona göre tercih listenizi hazırlayınız.

# Not-2: Bu haberimizi cep telefonu ile okuyorsanız tabloyu tam olarak görebilmek için yatay ekran okuyunuz.

Sıralama sütununda “dolmadı veya tercih edilmedi” yazan bölümlere o bölümün kontenjanından daha az kişi yerleşmiş ve kontenjanının tamamını dolmamıştır. Özetle barajı geçen ve varsa sıralama barajını geçen her aday o bölüme yerleşebilirdi.

İbrani Dili ve Kültürü Bölümü 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması:

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanıBaşarı Sırası
Erciyes Ü. (Kayseri) (Devlet)İbrani Dili ve KültürüDİL25245,8462347

2
1
2
1
1
1
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.