İstanbul Galata Üniversitesi Ücretleri

İstanbul Galata Üniversitesi Ücretleri

İstanbul Galata Üniversitesi 2020-2021 eğitim ücretleri belli oldu. İstanbul Galata üniversitesi burs ve indirim oranları nedir detaylar haberimizde...

İstanbul Galata Üniversitesi’nde eğitim-öğretim ücretlidir. 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı’nda;

Diş Hekimliği Fakültesinin öğretim ücreti 80.000 TL,
Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi’ne bağlı,

  • Yönetim Bilişim Sistemleri, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümlerinin öğretim ücreti 40.000 TL,
  • İletişim ve Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümlerinin öğretim ücreti 30.000 TL,
  • Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünün öğretim ücreti 49.000 TL,
  • Psikoloji bölümünün öğretim ücreti 52.000 TL,

Spor Bilimleri Fakültesinin öğretim ücreti 34.000 TL,

Meslek Yüksekokulu’na bağlı programların öğretim ücreti 28.000 TL’dir.

Hazırlık kayıt döneminde gelecek talebe bağlı olarak Yabancı Dil Hazırlık Öğretim ücreti kayıt yaptırdığı bölüm/programın kayıt ücreti kadardır.

Bu ücretlere (% 8) KDV dâhildir. Burs ve indirimlerle ilgili detaylı bilgi İstanbul Galata Üniversitesi resmi web sitesi www.galata.edu.tr ’de bulunmaktadır.

istanbul-galata-universitesi-ucretleri.jpg

İstanbul Galata Üniversitesi Burslar,

Üniversiteye Giriş Bursu

1- ÖSYM tarafından yapılan merkezi yerleştirme sınav sonucuna göre YKS Kılavuzu’nda yer alan kontenjanlara yerleştirilen öğrencilere verilen burslardır. Bunlardan;
a- Tam Burs: Öğrenim ücretinin tamamını,
b- % 50 İndirim: Öğrenim ücretinin yarısını kapsar.
2- İndirim ve burslar öğrenim ücreti üzerinden indirim yapılarak uygulanır.
3- Üniversiteye giriş bursu öğrencinin kayıtlı olduğu ön lisans ve lisans programlarında 2020-2021 öğretim yılında kayıt yaptıran öğrenciler için öğrenim süresince devam eder.
4- İsteğe bağlı olarak hazırlık sınıfı eğitimi almak isteyen öğrenciler, ÖSYM giriş bursu ve diğer burslardan yararlanır. (Yabancı Dil Hazırlık Öğretim ücreti hariç)

Tercih Bursları
1- Üniversitenin programlarından birine, ilk 500’e giren kız öğrencilere tam burs,
2- Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesini ilk beşte tercih eden öğrencilere %25,
3- Üniversitemiz Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Psikoloji, İletişim ve Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümlerini ilk beşte tercih eden öğrencilere %25,
4- Üniversitemiz Meslek Yüksekokulu, Ağız ve Diş Sağlığı Programı, Anestezi Programı, İlk ve Acil Yardım Programı, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı, Fizyoterapi Programı’nı ilk beşte tercih eden öğrencilere %25,
5- Tercih bursu oranı, öğrencinin varsa üniversiteye giriş bursu düşüldükten sonra kalan öğrenim ücreti üzerinden indirim şeklinde uygulanır.
6- Tam burslu olarak yerleşen öğrencilere tercih bursu verilmez.
7- Tercih bursu öğrencinin kayıtlı olduğu ön lisans ve lisans programlarında 2020-2021 öğretim yılında kayıt yaptıran öğrenciler için normal öğrenim süresince devam eder.
8- Tercih bursu, öğrencinin kayıtlı olduğu ön lisans, lisans programının normal öğrenim süresince not ortalaması veya ders geçme gibi başarı şartları aranmaksızın devam eder.
9- Üniversitemizi tercih eden öğrencilerden Anadal programında akademik başarı sağlayarak Çift Anadal (ÇAP) veya Yandal eğitimi almaya hak kazanmaları durumunda ikinci Anadal ve Yandal eğitiminde öğrenim ücreti alınmaz. ÇAP programındaki öğrenimini normal süresi içerisinde tamamlayamayan ve Yandal programını 4 yarıyıl içerisinde bitiremeyen öğrencilerden kalan öğrenim süresi için öğrenim ücreti alınır.

Detaylar için tıklayınız

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
0
0
2
4
5
7
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.