İstanbul Galata Üniversitesi Ücretleri

İstanbul Galata Üniversitesi Ücretleri

İstanbul Galata Üniversitesi 2021-2022 eğitim ücretleri belli oldu. İstanbul Galata üniversitesi burs ve indirim oranları nedir detaylar haberimizde...

İstanbul Galata Üniversitesi’nde eğitim-öğretim ücretlidir. 2021-2022 Eğitim-öğretim yılında

  • Diş Hekimliği Fakültesi (Türkçe) ve Diş Hekimliği Fakültesi (İngilizce) programlarının öğrenim ücreti 85.000 TL,
  • Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi’ne bağlı, Yönetim Bilişim Sistemleri, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı ve İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (İngilizce) programlarının öğrenim ücreti 42.000 TL,
  • İletişim ve Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık programlarının öğrenim ücreti 30.000 TL,
  • Gastronomi ve Mutfak Sanatları programının öğrenim ücreti 52.000 TL,
  • Psikoloji ve Psikoloji (İngilizce) programlarının öğrenim ücreti 55.000 TL,
  • Spor Bilimleri Fakültesinin öğrenim ücreti 35.000 TL,
  • Sağlık Bilimleri Fakültesine bağlı, Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik programlarının öğrenim ücreti 50.000 TL,
  • Meslek Yüksekokulu’na bağlı programların öğrenim ücreti 29.000 TL’dir.

Zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfının öğrenim ücreti kayıt yaptırdığı programın kayıt ücreti kadardır. Bu ücretlere KDV dâhil değildir. Burs ve indirimlerle ilgili detaylı bilgi İstanbul Galata Üniversitesi resmi web sitesi www.galata.edu.tr ’de bulunmaktadır.

İstanbul Galata Üniversitesi Burslar,

Üniversiteye Giriş Bursu

1-ÖSYM tarafından yapılan merkezi yerleştirme sınav sonucuna göre YKS Kılavuzu’nda yer alan kontenjanlara yerleştirilen öğrencilere verilen burslardır. Bunlardan;
a- Tam Burs: Öğrenim ücretinin tamamını,
b- % 50 İndirim: Öğrenim ücretinin yarısını kapsar.

2- İndirim ve burslar öğrenim ücreti üzerinden indirim yapılarak uygulanır.
3- Üniversiteye giriş bursu öğrencinin kayıtlı olduğu ön lisans ve lisans programlarında normal öğrenimleri süresince devam eder.
4- Zorunlu ve İsteğe bağlı olarak hazırlık sınıflarında eğitim almak isteyen öğrenciler, ÖSYM giriş bursu ve diğer burslardan yararlanır. (İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfı kayıt döneminde gelecek talebe bağlı olarak açılmakta olup, Yabancı Dil Hazırlık Öğretim ücreti kayıt yaptırdığı bölüm/programın kayıt ücreti kadardır.)

Tercih Bursları

1- Üniversitemizin programlarından birine, ilk 500’e giren kız öğrencilere tam burs,
2- Üniversitemiz Önlisans ve Lisans (Antrenörlük Eğitimi Bölümü hariç) Programlarını ilk beşte tercih eden öğrencilere %25 Tercih bursu verilir.
3- Tercih bursu oranı, öğrencinin varsa üniversiteye giriş bursu düşüldükten sonra kalan öğrenim ücreti üzerinden indirim şeklinde uygulanır.
4- Tam burslu olarak yerleşen öğrencilere tercih bursu verilmez.
5- Tercih bursu, öğrencinin kayıtlı olduğu ön lisans, lisans programının normal öğrenim süresince not ortalaması veya ders geçme gibi başarı şartları aranmaksızın devam eder.
6- Üniversitemizi tercih eden öğrencilerden Anadal programında akademik başarı sağlayarak Çift Anadal (ÇAP) veya Yandal eğitimi almaya hak kazanmaları durumunda ikinci Anadal ve Yandal eğitiminde öğrenim ücreti alınmaz. ÇAP programındaki öğrenimini normal süresi içerisinde tamamlayamayan ve Yandal programını 4 yarıyıl içerisinde bitiremeyen öğrencilerden kalan öğrenim süresi için öğrenim ücreti alınır.

Burslarla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

Detaylar için tıklayınız

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
0
2
2
5
6
7
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.