KPSS Ortaöğretim Önlisans Başvuruları Nasıl Yapılıyor? (KPSS)

KPSS Ortaöğretim Önlisans Başvuruları Nasıl Yapılıyor? (KPSS)

KPSS Ortaöğretim Önlisans Başvuruları Ne Zaman Başlıyor? KPSS Başvuruları Nasıl Yapılıyor? İnternetten KPSS Başvurusu Nasıl Yapılır? KPSS Başvuru Rehberi. KPSS Tercih Kılavuzu. 2014 KPSS başvuru ücreti ne kadar hangi bankaya yatıyor.

KPSS Ortaöğretim Önlisans Başvuruları Ne Zaman Başlıyor? KPSS Başvuru Tarihleri. Ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Başvuru Tarihi ve Başvuru Ücretleri. ÖSYM KPSS Duyurusu. Ortaöğretim Önlisans 2014 KPSS Başvuru ücretleri hangi bankalara yatırılacak. 2014 KPSS başvuru ücreti ne kadar hangi bankaya yatıyor. KPSS başvuru ücretinin yatırılacağı bankalar. KPSS Ortaöğretim Önlisans Başvuruları Na Zaman Başlıyor? 2014 KPSS Başvuru Ücretleri Hangi Bankalara Yatırılacak? 2014 KPSS Ortaöğretim Önlisans Başvuru Ücretleri Ne Kadar?  KPSS Başvuru Ücreti Ne Kadar? KPSS Ücreti hangi bankaya yatıyor?

Ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için başvurular 8-24 Temmuz'da yapılacak. Sınav, 27-28 Eylül'de gerçekleştirilecek.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer verilen duyuruya göre, 2014 KPSS'nin ön lisans düzeyinde 27 Eylül'de, ortaöğretim düzeyinde 28 Eylül'de, 2014-KPSS ortaöğretim/ön lisans kapsamında uygulanacak din hizmetleri alan bilgisi testi (DHBT) ise 18 Ekim'de yapılacak.

2014 KPSS Başvuru Ücreti Ne Kadar? KPSS Başvuru Ücretleri Hangi Bankaya Yatıyor?

Ortaöğretim (Lise) ve Önlisans düzeyinde 2014 KPSS başvuruları 8 Temmuz itibariyle başlıyor. 2014 Ortaöğretim Önlisans KPSS başvuruları için 8 Temmuz - 24 Temmuz 2014 tarihleri arasında başvuru yapmak gerekiyor.

KPSS, önlisans düzeyinde 27 Eylül'de, Ortaöğretim(Lise) düzeyinde 28 Eylül'de yapılacak.

2014 KPSS SINAV ÜCRETİ NE KADAR

Ortaöğretim ve Önlisans düzeyi 2014 KPSS Başvuru ücreti 40 TL'dir.

KPSS BAŞVURU ÜCRETİ HANGİ BANKAYA YATACAK

KPSS başvuru ücreti T.C. Ziraat Bankası Güvenevler Şubesi Hesap No: 6028011-5010 ANKARA şubesine yatırılacak. Para yatırma işlemi herhangi bir Ziraat bankası şubesinden yapılabilir.

Adayların, sınav ücretini yatırmaları için ilgili banka şubesine gidip T.C. Kimlik Numarası ile Ad ve Soyad bilgilerini vermeleri yeterli olacaktır. Uyruğu T.C. olmayan adaylar Aday Bilgi Formu üzerinde yazılı olan Belge Numarasını T.C. Kimlik Numarası olarak kullanacaklardır.

Adaylar bankadan iki nüsha banka dekontunu alacaklar, birini Başvurma Belgesine ekleyecekler, diğerini saklayacaklardır. Başvurma Belgesine banka dekontunu eklemeyen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

KPSS'ye Kimler Başvurabilir?

KPSS'ye, önlisans mezunları ile bir önlisans programından mezun olabilecek durumda olan adaylar ile ortaöğretim mezunları ile ortaöğretim programından mezun olabilecek durumda olan adaylar  başvurabilecek.

KPSS Başvuru Tarihleri?

Ortaöğretim Önlisans KPSS'ye başvuru işlemleri 8 Temmuz'da başlayacak ve 24 Temmuz'da sona erecek. Müracaatlar, başvuru merkezlerince yürütülecek. Başvuru merkezleri, ÖSYM'nin "www.osym.gov.tr" internet adresinde ilan edilecek. Başvuru süresi uzatılmayacak. Süresi içinde başvurusunu tamamlamayan adayların, KPSS'ye, katılması mümkün olmayacak.

Sınava katılmak isteyen adaylar, kılavuz ile aday başvuru formuna başvurma süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden ulaşabilecek. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak. Kılavuzda, başvurma, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer alacak. Adayların bu kılavuzu dikkatle incelemesi ve başvurularını tamamladıktan sonra süresi içinde ÖSYM'nin "http://ais.osym.gov.tr" internet adresinden bilgilerini kontrol etmesi gerekiyor.

Sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren iki yıl geçerlilik süresi olacaktır.

Sınava başvurma işlemleri, DHBT'ye ortaöğretim veya ön lisans düzeyinde katılacaklar dahil, 8-24 Temmuz'da olacak.

Başvurular, başvuru merkezlerince yürütülecek. Söz konusu merkezler ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlanacak, başvuru süresi uzatılmayacak.

Sınava, ortaöğretim ve ön lisans mezunları ile mezun olabilecek durumda olan adaylar girecek.

Adayların başvurudan önce sınav ücretini yatırmış olmaları gerekiyor. Sınav ücretini yatırmak başvuru için yeterli olmayacak. Sınav ücretini yatırmış olduğu halde başvurusunu kılavuzda/duyuruda belirtildiği şekilde tamamlamayan adayların, başvurularını süresi içinde tamamlamaları gerekiyor. Başvuru işlemini belirtildiği şekilde tamamlamayanlar sınava katılamayacak.

İnternetten bireysel başvuru yapacak adayların başvurularının tamamlanabilmesi için onay kodunu sisteme girmeleri, başvuru ekranında "Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı" açıklamasını mutlaka görmeleri ve aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü yazıcıdan edinmeleri uyarısında bulunulan duyuruda, şunlar kaydedildi:

"Başvuru Merkezi aracılığı ile başvuru yapan adaylar, aday başvuru kayıt bilgilerinde yer alan başvuru bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmek amacı ile görevli tarafından kendilerine verilen çıktıyı kontrol ettikten sonra çıktı üzerinde yer alan onay kodunu görevliye bildirecekler ve görevli onay kodunu sisteme girdikten sonra başvuru tamamlanacaktır. Onay kodu girilmeyen başvurular tamamlanmayacağı için geçersizdir ve sorumluluk adaya aittir.

Başvuru merkezleri, resmi iş gününde ve resmi iş saatlerinde başvuru alacaklardır. İnternetten bireysel başvurular 24 Temmuz saat 23.59’da sona erecektir.

Başvurusunu tamamlayan tüm adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin internet sayfasında bulunan aday işlemleri sisteminden (ais.osym.gov.tr) başvuru bilgilerini mutlaka kontrol etmeli, başvurusunun tamamlandığını teyit ederek sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden aday başvuru kayıt bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü edinmelidir."

Sınava katılmak isteyenler kılavuz ile aday başvuru formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek. Kılavuz dağıtımı ve satışı ise yapılamayacak.

Duyuruda, sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerektiği, başvurularını tamamladıktan sonra başvuru süresi içinde http://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvuru bilgilerini kontrol etmeleri uyarısında bulunuldu.

Etiketler :
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.