Manisa Celal Bayar Üniversitesi 2021 DGS Taban Puanları ve Kontenjanları

Manisa Celal Bayar Üniversitesi 2021 DGS Taban Puanları ve Kontenjanları

Manisa Celal Bayar Üniversitesi 2021 DGS Taban Puanları ve Kontenjanları nedir bu konuda sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

Manisa Celâl Bayar Üniversitesi 2021 DGS Taban Puanları

Bölüm AdıFakültePuan T.2021 Kont.2020 Sıra2019 Sıra2020 Taban P.2019 Taban P.
Yazılım MühendisliğiHasan Ferdi Turgutlu Teknoloji F.SAY418151845297.73094300.6779
Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)Mühendislik F.SAY623102023295.02209299.33002
Yazılım Mühendisliği (İÖ)Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji F.SAY427604194292.69799288.16531
Fizyoterapi ve RehabilitasyonSağlık Bilimleri F.SAY52924860291.95274310.67883
Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (İÖ)Mühendislik F.SAY633854018289.91717288.87245
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (İÖ)Sağlık Bilimleri F.SAY636521473288.96174303.80262
HemşirelikSağlık Bilimleri F.SAY1538053660288.37514290.45652
Elektrik-Elektronik MühendisliğiMühendislik F.SAY653723592283.59105290.71794
Makine MühendisliğiMühendislik F.SAY763155229281.16414284.44166
Endüstri MühendisliğiMühendislik F.SAY568267133279.99203278.89746
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ)Mühendislik F.SAY672075176279.20549284.67531
Endüstri Mühendisliği (İÖ)Mühendislik F.SAY581218693277.41883275.13276
Makine Mühendisliği (İÖ)Mühendislik F.SAY782395973277.17191282.05274
Mekatronik MühendisliğiHasan Ferdi Turgutlu Teknoloji F.SAY6916310677275.54553271.02917
İnşaat MühendisliğiMühendislik F.SAY796097372274.77739278.32119
İnşaat Mühendisliği (İÖ)Mühendislik F.SAY7106928342273.01112275.90464
Mekatronik Mühendisliği (İÖ)Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji F.SAY51284212967269.89156266.87879
Enerji Sistemleri MühendisliğiHasan Ferdi Turgutlu Teknoloji F.SAY41582312648265.86863267.48697
Sosyal HizmetSağlık Bilimleri F.EA5146949059260.53974266.06001

DGS TABAN PUANLARI ve KONTENJANLARI

Metalurji ve Malzeme MühendisliğiMühendislik F.SAY52334219525257.71333257.58536
BiyolojiFen-Edebiyat F.SAY32479223346256.31527253.01738
FizikFen-Edebiyat F.SAY22704719045254.32042258.22098
Biyomühendislik (İngilizce)Mühendislik F.SAY42849722967253.06301253.4454
Gıda MühendisliğiMühendislik F.SAY82960228449252.13527247.50063
Sosyal Hizmet (İÖ)Sağlık Bilimleri F.EA52385916545251.80434255.57039
Spor YöneticiliğiSpor Bilimleri F.EA23823693427243.14442221.79464
İngiliz Dili ve EdebiyatıFen-Edebiyat F.SÖZ36566322796240.05441259.62903
KimyaFen-Edebiyat F.SAY35233643279235.68642234.29566
İşletme (İngilizce)İşletme F.EA26064750740234.38498234.75043
SosyolojiFen-Edebiyat F.EA16198750933233.95027234.67436
İşletmeİktisadi ve İdari Bilimler F.EA67365274661230.4509226.77768
RekreasyonSpor Bilimleri F.EA2796770228.8030
Kamu Yönetimiİktisadi ve İdari Bilimler F.EA17986727565228.75348246.22741
Kamu Yönetimi (İÖ)İktisadi ve İdari Bilimler F.EA18466949907227.51113235.08251
İşletme (İÖ)İktisadi ve İdari Bilimler F.EA410189482554223.49391224.6002
Maliyeİktisadi ve İdari Bilimler F.EA510908880070221.95374225.28692
Ekonomi ve Finansİşletme F.EA7118761120461219.93886215.43976
İktisatİktisadi ve İdari Bilimler F.EA611999484330219.69229224.13447
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileriİktisadi ve İdari Bilimler F.EA4120679105956219.55722218.73702

DGS TABAN PUANLARI ve KONTENJANLARI

İşletmeSalihli İktisadi ve İdari Bilimler F.EA41211830219.453010
Uluslararası Ticaret ve FinansmanUygulamalı Bilimler F.EA81233110219.030630
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (İÖ)İktisadi ve İdari Bilimler F.EA2136872126214216.37262214.16743
İktisat (İÖ)İktisadi ve İdari Bilimler F.EA4139358100120215.89744220.13045
Maliye (İÖ)İktisadi ve İdari Bilimler F.EA5142560100197215.27731220.11416
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce)İktisadi ve İdari Bilimler F.EA314311699841215.17042220.19223
MaliyeSalihli İktisadi ve İdari Bilimler F.EA5147778137616214.29033211.63934
Finans ve BankacılıkUygulamalı Bilimler F.EA81530090213.302850
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (İÖ)İktisadi ve İdari Bilimler F.EA3156883119057212.5844215.73982
İktisatSalihli İktisadi ve İdari Bilimler F.EA41644860211.169690
Finans ve Bankacılık (İÖ)Uygulamalı Bilimler F.EA61667380210.752810
Ekonometriİktisadi ve İdari Bilimler F.EA3167558157435210.59663207.27602
Tütün Eksperliği YüksekokuluSpor Bilimleri F.SAY2158249128915180.74036173.49556
Makine MühendisliğiHasan Ferdi Turgutlu Teknoloji F.SAY30000
EbelikSağlık Bilimleri F.SAY10000
İlahiyat F.İlahiyat F.SÖZ70000
Sanat TarihiFen-Edebiyat F.SÖZ10000

2021 DGS Manisa Celal Bayar Üniversitesi taban puanları ve kontenjan bilgileri ÖSYM 2020 DGS yerleştirme sonuçlarından alınmıştır ve sadece bilgilendirme amaçlıdır. Puanları sıfır olan bölümler ilk defa öğrenci alıyor veya kontenjanı dolmamış demektir.

Etiketler :
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.