Milli ve manevi değerlerimiz nelerdir

Milli ve manevi değerlerimiz nelerdir
Milli ve manevi değerlerimiz nelerdir konu ile ilgili detaylı bilgilere yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

Soru : Milli ve manevi değerlerimiz nelerdir

Ödev cevabı kısaca : Toplumda değerli olarak görülen, herkes tarafından ulviyeti kabul edilen vatan, devlet, millet, bayrak, sancak, hürriyet, bayramlar, din, ahlak, namus, vicdan, içtenlik, dürüstlük, dostluk, sevgi, saygı, hoşgörü vb. kavramlar milli ve manevi değerlerimizin önde gelenleridir.

Milli değerlerimiz, ülkemizin bağımsızlığı, birliği, bütünlüğü, demokrasi, insan hakları, adalet, özgürlük, eğitim, kültürel zenginlik, milli güvenlik ve milli dayanışma gibi değerlerdir.

Manevi değerlerimiz ise ahlak, dürüstlük, yardımlaşma, sevgi, saygı, hoşgörü, empati, adalet, sabır, merhamet, vatanseverlik, sorumluluk, çalışkanlık gibi insanın ruhsal ve ahlaki gelişimine katkıda bulunan değerlerdir. Bu değerler, toplumumuzun birlik ve beraberliği, sosyal uyum ve huzurunun sağlanmasında önemli rol oynamaktadır.

103
99
22
14
13
12
13
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.