Okul aile birliği toplantılarına izin çıktı

Okul aile birliği toplantılarına izin çıktı
Okullarda hayat giderek normalleşiyor. MEB, kademeli şekilde okulları açmasının ardından, okul aile birliği toplantılarının da yapılabileceğini duyurdu.

Okul Aile Birliği Olağan Genel Kurul Toplantılarının, yönetmeliğe göre her yıl ekim ayı sonuna kadar; yeni açılan okullarda ise, okulun açıldığı tarihten itibaren en geç iki ay içinde yapılması gerekiyor.  Ancak İçişleri Bakanlığı'nın aldığı, '1 Aralık 2020'ye kadar düzenlenecek olan etkinliklerin ertelenmesi' kararı kafaları karıştırdı. Hal böyle olunca gözler Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) çevrildi. MEB yaptığı açıklamada tüzel kişiliği bulunmayan okul aile birliği genel kurul toplantılarının yapılmasının gerektiğini belirtti.

Toplantıların Yapılması Gerekiyor
'Yönetmeliğin yürütme makamı olan Milli Eğitim Bakanı tarafından, okul aile birlikleri genel kurullarının ertelenmesine dair bir karar alınması mümkünse de; özellikle, yönetim kurulunun görev süresinin bir yıl olarak sınırlandırılmış olması nedeniyle, erteleme durumunda yönetim kurulunun yetkilerinin tartışma konusu olabileceği' ifade edildiğinden okul aile birliklerinin genel kurul toplantılarının Milli Eğitim Bakanlığı Okul Aile Birliği Yönetmeliği hükümleri uyarınca yapılabilir.

5
2
2
2
2
3
2
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.