Pargali İbrahim öldü ( Muhteşem Yüzyıl 82. bölüm özeti )

Pargali İbrahim öldü ( Muhteşem Yüzyıl 82. bölüm özeti )
Muhteşem Yüzyıl'da İbrahim Paşa devri sona erdi. Pargalı dün geceki bölümde cellatlara teslim edildi. İşte Pargalı'nın ölüm sahnesi
Saruhan çiftliğinde başlayan ve yıllardır süren büyük dostluk sona erdi. Süleyman, dün geceki bölümde Pargalı İbrahim’i dilsiz cellatlara teslim etti.
 
Star TV'nin reyting rekortmeni dizisi Muhteşem Yüzyıl'ın en önemli karakterlerinden biri olan İbrahim Paşa, diziye veda etti. Sultan Süleyman'ın en yakın dostu, arkadaşı, sırdaşı İbrahim Paşa, cellatlar tarafından boğularak öldürüldü. 
 
İŞTE DİZİNİN DÜN GECEKİ ÖZETİ:
 
Süleyman, divan kararıyla kendisinden dahi koruduğu İbrahim’in idamına hükmetmiştir. Ancak bu hükmü yerine getirebilmek için Ebussuud efendiye danışır. Şaşkına dönen Ebussuud, Süleyman’a cevap vermek için süre ister. Üzerindeki kara buluttan habersiz olan İbrahim ise, mutlu gelecek hayalleri kurmaktadır.
 
Hürrem de bu gidişatın farkında değildir. Ne yaparsa yapsın İbrahim’den kurtulamayacağını düşünmektedir. Öte yandan; Şah Sultan’ın da gerçek yüzünü görmemiştir henüz.  Onunla arasının iyi olmasından memnundur. Vakfın hayır işlerine onu da dahil eder. Şah Sultan ise eşi Lütfi Paşa ve kızı Esmahan’ın gelişiyle, esas niyetini belli eder.
 
Şehzade Mehmet, gözdesi Nurbahar’ın düşük yapmasına sebep olduğu için pişmandır. Kendini suçlar. Ancak Mihrimah’ın sırrı ortaya çıkınca, bu kez onu suçlar. Ve iki kardeşin arası açılır. Onların arasındaki bu kavgaya Hürrem dahil olunca, hadise daha da büyür.
 
Manisa’da ise Şehzade Mustafa, Saruhan çiftliğine gider. Orada kendisine verilen bir eşyayla, İbrahim’in geçmişine yolculuk yapar. Ne yazık ki, en büyük dayanağı İbrahim Paşa’nın akıbetinden habersizdir.
 
Süleyman’ın beklediği an gelip çatar. Ebussuud bir çare bulmuştur. İbrahim Paşa’nın katli için Süleyman’ın uyuması gerekmektedir! Süleyman için uykular haramdır artık. Ya kararını uygulayacaktır ya da kararından dönecektir. Ve bir gece İbrahim’i iftara çağırır. Başına geleceklerden habersiz olan İbrahim, geceyi sarayda geçirir. Süleyman uykuya, İbrahim ise dilsiz cellatlara teslim olur.
 
TWİTTER YIKILDI
 
Dizinin müdavimleri de daha yeni bölüm başlamadan ekran karşısına geçti. Bir yandan da Twitter’da #PargalıÖlürse hashtag’iyle fikirlerini yazmaya başladılar.
 
Dizinin bitmesinin hemen ardından ise deyim yerindeyse Twitter tamamen yıkıldı.
İşte o tweetlerden bazıları:
 
@ArslanSercan21: #PargalıÖlürse Yakında Türkiye’nin dört bir yanında Pargalı için lokma döktürülüp, mevlüt okutulmaz ise bende bir şey bilmiyorum demektir.
 
@gozdlicious: #PargalıÖlürse üzülmem derken üzüldüm içim tuhaf oldu Kanuni’de İbrahim dedi falan pof ya
 
@EnginnnK: #PargalıÖlürse ağlamayın  ) dizi lan dizi gercek değil  ))
 
@EsinBak: #PargalıÖlürse Pargali öldü Hurrem bu haberi alinca bütün helvaları tek basına yer üstüne Seker agayı bile yiyebilir
 
Berna Laçin: Pargalı’sız Muhteşem Yüzyıl Alex’siz FB gibi.
 
Arzu Çağlan (Radyocu):Bu akşam Muhteşem Yüzyıl’ ı ilk defa seyredeceğim; Pargalı’ yı Güney Kore mafyası uçan ejdarhalar nasıl öldürmüş, görmem lazım..
Osmantan Erkır: Biliyorum bugün Muhteşem Yüzyıl dolayısyla tarihi bir gün. Ben de az sonra tarihi bir belge yayınlayacağım!
 
Deniz Uğur: Şimdi Muhteşem Yüzyıl izliyoruz, herkese iyi akşamlar ve iyi seyirler..

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.