Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
2023 yılında Üniversite bölüm tercihi yapacak olan ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği 2022 Taban Puanları ve Başarı bölümünü seçecek üniversite adayları için Taban puanları ile 2023 YKS Yerleştirme Başarı sıralamasını bir araya getirdik.

Bu puanlar 2022 Üniversite yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2023 YKS’ye girip tercih yapacaklar bu puanları göz önünde bulundurmalılar. 2022-2023 Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması :

2023 YKS'ye girenler aşağıda yer alan Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Bölümü taban puanları, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği başarı sıralamaları ve kontenjanları aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği bölümü hangi üniversitelerde var : Ü. ilk sıralardaki üniversitelerdir.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor : EA

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversite AdıBölümün AdıPuan T.Kont./YerTaban PuanıBaşarı Sırası
Azerbaycan Devlet Pedagoji Ü. (Bakü-Azerbaycan) (Yurtdısı Devlet)Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği (Ücretli)EA5/0Tercih EdilmediTercih Edilmedi
Uluslararası Balkan Ü. (Üsküp-Makedonya) (Yurtdısı Devlet)Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (Ücretli)EA5/0Tercih EdilmediTercih Edilmedi
Uluslararası Balkan Ü. (Üsküp-Makedonya) (Yurtdısı Devlet)Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (%50 İndirimli)EA2/0Tercih EdilmediTercih Edilmedi
Uluslararası Balkan Ü. (Üsküp-Makedonya) (Yurtdısı Devlet)Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (%25 İndirimli)EA3/0Tercih EdilmediTercih Edilmedi

# Not-1: Bu sayfadaki veriler bilgilendirme amaçlıdır. Tercih yapmadan önce ÖSYM'nin son yayınladığı kılavuzu inceleyip ona göre tercih listenizi hazırlayınız.

# Not-2: Bu haberimizi cep telefonu ile okuyorsanız tabloyu tam olarak görebilmek için yatay ekran okuyunuz.

Sıralama sütununda “dolmadı veya tercih edilmedi” yazan bölümlere o bölümün kontenjanından daha az kişi yerleşmiş ve kontenjanının tamamını dolmamıştır. Özetle barajı geçen ve varsa sıralama barajını geçen her aday o bölüme yerleşebilirdi.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması:

Üniversite AdıBölümPuan
T.
Kont.Taban
P.
Başarı
S.
Azerbaycan Devlet Pedagoji Ü. (Bakü-Azerbaycan) (Yabancı)Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği (Ücretli)EA5290,19182726
Uluslararası Balkan Ü. (Üsküp-Makedonya) (Yabancı)Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (%25 İndirimli)EA3
Uluslararası Balkan Ü. (Üsküp-Makedonya) (Yabancı)Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (%50 İndirimli)EA2
Uluslararası Balkan Ü. (Üsküp-Makedonya) (Yabancı)Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (Ücretli)EA5

Etiketler :
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.