1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Sürekli yorgun hissetmenin 7 nedeni
Sürekli yorgun hissetmenin 7 nedeni

Sürekli yorgun hissetmenin 7 nedeni

Bilim insanları kronik yorgunluğa neden olan 7 ana nedeni belirledi. Yeterince su içmemek, demir eksikliği, mükemmeliyetçi olmak, kahvaltı yapmamak, abur cubur yemek, dağınık ortam ve iş kolik olmak

YETERİNCE SU İÇMEMEK: Normalde vücudunuzda bulunması gereken su miktarındaki yüzde 2'den fazla su kaybı belirgin bir yorgunluğa sebep oluyor.

DEMİR EKSİKLİĞİ: Yeterince demir almamak vücutta taşına oksijen miktarını azaltıyor ve bu da yorgunluğa neden oluyor.
MÜKEMMELİYETÇİ OLMAK: New York University School of Medicine çalışanı Profösör Irene S. Levine, mükemmeliyetçi insanların normal işler için gereğinden fazla efor harcadığının altını çiziyor.
KAHVALTI: Kahvaltı yapmamak vücudunuzun akşam yemeğinden itibaren beslenmemesi anlamına geliyor. Başka bir deyişle yemek yemeseniz bile bir önceki besinlerden enerji alan vücut öğle yemeğine kadar enerjisiz kalıyor.
ABUR CUBUR: Şekerli ürünler tüketmek kan şekeriniz ani artışı ve ani düşüşüne neden oluyor. Bu da uzun vadede sizi güçsüz bırakıyor.
DAĞINIK ORTAM: Psikologlar düzenli olmayan bir ortam da çalışan kişilerin düzenli bir ofiste çalışanlara oranla daha yorgun hissettiklerinin altını çiziyor.
İŞKOLİK OLMAK: Çalışma saatleri dışında iş ile ilgili düşünmek de yorgunluğun ana nedenlerinden birisi olarak gçsteriliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.