Süryani Dili ve Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Süryani Dili ve Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
2023 yılında Üniversite bölüm tercihi yapacak olan ve Süryani Dili ve Edebiyatı bölümünü seçecek üniversite adayları için Süryani Dili ve Edebiyatı Taban puanları ile 2022 YKS Yerleştirme Başarı sıralamasını bir araya getirdik.

Bu puanlar 2022 Üniversite yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2023 YKS’ye girip tercih yapacaklar bu puanları göz önünde bulundurmalılar. 2022-2023 Süryani Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması :

2023 YKS'ye girenler aşağıda yer alan Süryani Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanları, Süryani Dili ve Edebiyatı başarı sıralamaları ve kontenjanları aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Süryani Dili ve Edebiyatı bölümü hangi üniversitelerde var : Mardin Artuklu Üniversitesidir.

Süryani Dili ve Edebiyatı bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor : SÖZEL

Süryani Dili ve Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversite AdıBölümün AdıPuan T.Kont./YerTaban PuanıBaşarı Sırası
Mardin Artuklu Ü. (Devlet)Süryani Dili ve EdebiyatıSÖZ20/21231,7971026406

# Not-1: Bu sayfadaki veriler bilgilendirme amaçlıdır. Tercih yapmadan önce ÖSYM'nin son yayınladığı kılavuzu inceleyip ona göre tercih listenizi hazırlayınız.

# Not-2: Bu haberimizi cep telefonu ile okuyorsanız tabloyu tam olarak görebilmek için yatay ekran okuyunuz.

Sıralama sütununda “dolmadı veya tercih edilmedi” yazan bölümlere o bölümün kontenjanından daha az kişi yerleşmiş ve kontenjanının tamamını dolmamıştır. Özetle barajı geçen ve varsa sıralama barajını geçen her aday o bölüme yerleşebilirdi.

Süryani Dili ve Edebiyatı Bölümü 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması:

Üniversite AdıBölümKont.Taban P.Başarı S.
Mardin Artuklu Ü. (Devlet)Süryani Dili ve Edebiyatı20200,00563525

1
0
0
0
1
1
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.