Takdir Ve Teşekkür Alma Ve Hesaplama Koşulları

Takdir Ve Teşekkür Alma Ve Hesaplama Koşulları
Eğitim hayatının önemli bir parçası elbette ki eğitim sonucunda öğrenciler için verilen notların yer aldığı karneler ve benzer nitelikte başarı belgeleridir.

Bu belgeler öğrencinin yıl içerisinde ki durumunu net bir şekilde ortaya koyan önemli belgeler arasında yer almaktadır. Karne dışında bu belgeler takdir ve teşekkür belgeleridir. Takdir ve teşekkür belgeleri öğrencilere orta öğretime geçtikleri zamandan itibaren verilmeye başlar. Ancak takdir ve teşekkür belgelerini her öğrenci alamaz. Bu belgeleri almak için öğrencinin gereken not ortalamasına ihtiyacı vardır.

Tam bu noktada devreye takdir ve teşekkür hesaplama sistemleri girmektedir. Özellikle internet üzerinde öğrencinin takdir ve teşekkür alıp almayacağını hesaplaması için pek çok bilgi sistemi bulunmaktadır. Öğrenci bu sistem içerisinde yer alan bilgileri doldurarak ortalamasını öğrenir ve takdir ve teşekkür belgelerinden hangisini alacağını da bilmiş olur.

Takdir ve teşekkür hesaplama işlemi aynı zamanda öğretmenler tarafından da yapılmaktadır. Bu nedenle bu ve benzeri hesaplama sistemleri öğretmenler tarafından da sıkça kullanılan sistemler arasında yer almaktadır.

Takdir ve teşekkür gibi başarı belgeleri öğrencileri ödüllendirmenin bir yoludur. Bu sayede öğrencilerin durumunun ortaya konmasının yanı sıra öğrencilerin okul için motivasyonunun da arttırılması amaçlanmaktadır. Aynı zamanda üst üste takdir veya teşekkür belgesi almaya hak kazanan öğrenciler onur belgesi ile de tekrar ödüllendirilirler. Bu aşamada da takdir ve teşekkür hesaplama sistemi sayesinde öğrencinin almış olduğu not ortalamaları bir kez daha doğrulanır.

Okul içerisinde başarı gösteren bir öğrencinin bu başarısının fark edilmesi ve onaylanması öğrencinin gelişimi açısından oldukça önem taşımaktadır. Bu nedenle eğitim sisteminde bu onaylamanın yerini görmesi açısından takdir ve teşekkür belgeleri oldukça önem taşımaktadır. Ve bu sistemin doğru bir şekilde işlemesi açısından takdir ve teşekkür hesaplama sistemi kullanılmaktadır.

Takdir ve teşekkür belgesi orta öğretim öğrenimine geçiş yapan tüm öğrencilerin alabileceği belgelerdir. Bunun için tek koşul öğrencilerin gerekli başarıyı sağlayarak ön görülen not ortalamalarına sahip olmalarıdır. Belirli not ortalamasına sahip olan tüm öğrenciler karneleri ile birlikte bu belgeleri almaya hak kazanırlar.

Taktir mi yoksa teşekkür mü alacağınızı merak ediyorsanız TAKTİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA PROGRAMI linkine basmanız yeterli olacaktır.

5.-6.-7.-8. Sınıflar Online Takdir Teşekkür hesaplama - MEB için tıklayınız

EgitimSistem.Com - Özel Haber

Kaynak:Eğitim Sistem

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.