1. HABERLER

  2. SOSYAL BİLGİLER

  3. Tekerleğe bağlı olarak geçmişten günümüze kadar ortaya çıkan meslekler
Tekerleğe bağlı olarak geçmişten günümüze kadar ortaya çıkan meslekler

Tekerleğe bağlı olarak geçmişten günümüze kadar ortaya çıkan meslekler

Tekerleğe bağlı olarak geçmişten günümüze kadar ortaya çıkan meslekler nelerdir bu konuda sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

Meslekler, insanların ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkmıştır. Avcılık, toplayıcılık ile başlayan süreçte insanlar barınma, korunma ve bir yerden bir yere gitme gibi ihtiyaçları dolayısıyla birtakım mesleklerin ortaya çıkışını sağlamıştır. Terzilik, demircilik, inşaatçılık en önce çıkan mesleklerdir.

Zaman içinde medeniyet kuran ve yazının bulunmasıyla bilginin aktarılmasının kolaylaştırılması sayesinde insanlar öğretmenlik, doktorluk, avukatlık gibi mesleklerin hizmet alanlarına girmelerini sağlamıştır. Aile bu mesleklerin ortaya çıkmasında en önemli etken olarak kurulan bir kurum şeklinde toplumun temel yapı taşını oluşturmaktadır. Günümüzde ise daha teknik meseleler ile ilgili yazılım, tasarım, mühendislik alanlarında meslekler oluşmaktadır.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.