2013 Ygs Giriş Yerleri

2013 Ygs Giriş Yerleri
2013 Ygs Giriş yerleri ne zaman belli olacak, bilindiği üzere ÖSYM’ye sınav başvurularımızı yaparken sistem bizlere iki il seçme hakkı veriyor.

Bizler de sınava girmek istediğimiz şehir ve bir yedek il yazarak YGS’ye başvuruda bulunuyoruz. ÖSYM de sistem tarafından bizlere gireceğimiz okullara atıyor. 2013 Ygs giriş yerleri bu şekilde belirleniyor. Tabiki sistem bizleri okullara yerleştirirken verdiğimiz bilgiler ölçüsünde bu işlemi yapıyor. Verdiğimiz boy-kilo ölçüleri bu yüzden büyük önem taşıyor. O yüzden bu bilgileri gerçekliğe uygun bir biçimde vermek gerekiyor. Daha önceki yıllarda boy ve kilolarına uygun sıralara yerleştirilmeyen adaylar büyük sıkıntılar yaşadıkları haberlerini basından okumuştuk. Bizler de bu tip sıkıntılar yaşayıp sınavımızın olumsuz şartlarda geçmesini istemiyorsak verdiğimiz bilgileri kesinlikle önemseyelim. Bu teknik bilgilerden sonra asıl merak ettiğimiz konuya geçelim:

Ygs Giriş Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

2013 Ygs Giriş Yerleri ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını öğrenmek için öncelikle sınav tarihini öğrenmemiz gerekiyor. Geçen yıllardan hareketle çıkarımda bulunacak olursak: Giriş Yerleri sınav tarihinden ortalama 2 hafta önce adaylara duyuruluyor. Durulduktan sonra adayların mutlaka sınava girecekleri sınıfı görmeleri öneriliyor.  Bu önerileri ilk ağızdan yani birebir ÖSYM’den gelen açıklamayla zenginleştirelim. Aşağıda sınav giriş yerleri ile alakalı ÖSYM’nin yaptığı resmi açıklamayı okuyabilirsiniz. ÖSYM tarafından resmi açıklama yapıldığında bu sayfadan sınav giriş yerlerinize ulaşabilirsiniz.

2013 Ygs Giriş Yerleri için tıklayınız

ÖSYM’den YAPILAN RESMİ AÇIKLAMA:

Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ÖSYM’nin ”http://ais.osym.gov.tr” internet adresinden edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Ancak belgenin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesi’ni yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır.
Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilecektir. Nüfus Cüzdanında fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Kaynak:Eğitim Sistem

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.