1. HABERLER

  2. DİN KÜLTÜRÜ

  3. Bir kişinin özgürlüğü, başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter
Bir kişinin özgürlüğü, başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter

Bir kişinin özgürlüğü, başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter

Bir kişinin özgürlüğü, başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter ifadesini örneklerle nasıl izah edersiniz bu konuda sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

Toplumda barış içinde adil bir ortamda yaşamak mutlu ve huzurlu olmak için özgürlüklerin korunması, hakların sağlanması gerekir. Toplumda bireysel özgürlüklerin sınırlarını diğer bireysel özgürlükler belirlenmektedir. Başkalarının hayatına müdahil olmadan tutum ve davranışlara sahip olarak özgür bir ortamda yaşamak herkesin hakkıdır.

Bir kişinin özgürlüğü, başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter ifadesine örnek olarak müzik dinlemek isteyen bir kişinin bu özgürlüğü ancak yüksek sesle dinlemeyerek başkalarının rahatsız olmamasını sağlayacak şekilde dinlemesidir. Böylece hem müzik dinlemiş olur hem de kimseyi rahatsız etmez. Çünkü insanların dinlenmeye de hakkı vardır ve bu da en önemli özgürlüklerden biridir.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.