1. HABERLER

  2. FEN BİLİMLERİ

  3. Biyoçeşitliliğin azalmasının doğal yaşama ne gibi etkileri olur
Biyoçeşitliliğin azalmasının doğal yaşama ne gibi etkileri olur

Biyoçeşitliliğin azalmasının doğal yaşama ne gibi etkileri olur

Biyoçeşitliliğin azalmasının doğal yaşama ne gibi etkileri olur bu konuda sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

2014 TÜİK verilerine göre biyoçeşitlilik, 2000’li yıllara göre yaklaşık %20’lik bir azalma göstermiştir. Peki, biyoçeşitliliğin azalmasının doğal yaşama ne gibi etkileri olur? Bu sorunun cevabını arkadaşlarımızla tartışalım ve biyoçeşitliliği korumak için çözüm önerilerimizi onlara sunalım.

Biyoçeşitliliğin azalması demek doğadaki besin zincirinin bozulması demektir.Bu da doğal hayatta yaşamın zorlaşacağı anlamına gelir. Avlanması yasak olan hayvanları avlamamalıyız. Bilinçsiz hayvan,ağaç ve bitki türlerini tüketmemeliyiz.

  • Biyoçeşitlilik bitki çeşitliliğini artırdığından dolayı daha geniş bir sebze meyve üretimi olacaktır. Eğer biyoçeşitlilik azalırsa bunun sonucunda da üretim çeşitliliği azalır.
  • Biyoçeşitlilik sayesinde çevre sorunları azalır. Eğer biyoçeşitlilik azalırsa bunun sonucunda da çevre sorunları artar ve nüfus azalır.
  • Biyoçeşitlilik sayesinde iş kollarında artacaktır. Toprak kalitesi artar. Eğer azalırsa tüm bunlar olmayacaktır. Dolayısıyla toprak kalitesi azalır, iş kolları azalır.
  • Biyoçeşitlilik azalırsa canlı çeşitliliğinde düşüş meydana gelir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.