Ek yerleştirme için tercih süresi yarın sona eriyor

Ek yerleştirme için tercih süresi yarın sona eriyor
Üniversitelere yapılacak ek yerleştirmeler için verilen tercih süresi yarın sona eriyor.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)'nden yapılan açıklamada 27 Eylül 2012 tarihinde başlayan 2012-ÖSYS Ek Yerleştirme için tercih işlemlerinin, 1 Ekim 2012 tarihinde sona ereceği hatırlatıldı.

Açıklamaya göre, adaylar tercihlerini isterlerse bir başvuru merkezi aracılığıyla, isterlerse internetten kendileri bireysel olarak yapabilecek. Başvurularını internetten yapmak istemeyen adaylar doldurdukları tercih formu ve nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte istedikleri bir başvuru merkezine tercih için başvuracak. Başvuru Merkezleri, resmi iş günü ve resmi iş saatleri arasında başvuru alacaklar. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru 1 Ekim 2012 saat 23.59'a kadar yapılabilecek. Tercih gönderme süresi uzatılmayacak. Bu nedenle adayların, tercihlerini başvuru merkezi aracılığıyla göndereceklerse süresi içinde bir başvuru merkezine gitmeleri; tercihlerini internet üzerinden bireysel olarak yapacakların ise 'Tercihleriniz sistem tarafından başarıyla kabul edilmiştir.' uyarısını mutlaka görmeleri ve yazıcıdan tercih listesinin bir dökümünü alarak saklamaları gerekecek.

Tercih işlemlerini tamamlayan tüm adayların tercih bilgilerini, ÖSYM'nin http://ais.osym.gov.trİnternet adresinden tercih süresi içinde kontrol etmeleri ve yerleştirme işleminin diğer aşamalarında gerekebileceğinden yazıcıdan tercih kayıt bilgilerinin bir dökümünü alarak saklamaları gerekiyor.

Kaynak:

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.