Gelişim Koleji Bursluluk Sınavı

Gelişim Koleji Bursluluk Sınavı

Gelişim Koleji Bursluluk Sınav Başvurusu Online olarak 6 Ocak – 28 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacak.

GELİŞİM KOLEJİ SINAV VE BURSLULUK KOMİSYONU DUYURUSU

 Özel Gelişim Anadolu Lisesine Gelişim Koleji Okula Giriş & Bursluluk Sınavı ve yapılan mülakat sonucuna göre öğrenci kaydı yapılır.

Sınav kaydı web sayfamızdan 6 Ocak – 28 Şubat 2020 tarihleri arasında online başvuru ile yapılır. 16 Mart 2020 tarihinde okula giriş puanı açıklanır. Mülakat için randevu verilir ve öğrenci görüşmeye alınır.

Mülakatta, Öğrencinin toplum hizmeti çalışmaları, kişisel ilgi alanları ve başarıları, ulusal ve uluslararası akademik, bilimsel, sanatsal, kültürel ve sportif alanlarda katıldığı her türlü proje, yarışma ve organizasyonları ile ilgili bilgiler gelecek hedefleri ve hayalleri İle İlgili görüşülür.  Eğitim-öğretim yılı süresince öğrencinin kişisel yol haritasını planlanarak, öğrenci ve veliye geribildirim verilir.

BURSLULUK KOŞULLARI

Bursluluk sonuçları 16 Mart 2020 tarihinde açıklanacaktır.

Burs hakkı kazanan öğrencilerin kayıt yenilemeleri 17-31 Mart 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Bu tarihten sonra kayıt yaptırmayan öğrencilerimiz bursluluk hakkını kaybeder.

 Burs Oranları:

Sınavda 1. Sırada yer alan öğrencilere % 100 eğitim bursu,
Sınavda 2. Sırada yer alan öğrencilere % 75 eğitim bursu,
Sınavda 3. Sırada yer alan öğrencilere % 50 eğitim bursu,
Sınavda 4. ve 5. Sırada yer alan öğrencilere % 25 burs verilecektir.
Sınavda 6.7.8.9. ve 10. Sırada yer alan öğrencilere %10 burs verilecektir.

Puan eşitliğinde öğrencilerin önce Türkçe sonra Matematik doğru sayısına, eşitlik bozulmadığı takdirde doğum tarihine bakılarak yaşı küçük olan öğrenciye burs verilecektir.

Bursun Devamı:

Burslu öğrencilerin akademik başarısı tüm lise süreci içerisinde takip edilir ve gereken rehberlik sağlanır.

Burslar sadece eğitim bursu olup, 4 yıl geçerlidir. Ancak, öğrencinin *ağırlıklı not ortalamasının 85 puanın altına düşmemesi esastır. Düşmesi durumunda ve disiplin cezası (uyarı, kınama, okuldan uzaklaştırma) aldığı takdirde öğrenci burs hakkını kaybedecektir..

*Ağırlıklı Not ortalaması hesaplanırken Yıl Sonu Başarı Puanının %50’si, Üniversite Hazırlık Sınavlarının %30’u ve portfolyonun %20’si alınır.

 Saygılarımızla…

GELİŞİM KOLEJİ OKULA KABUL SINAVI ESASLARI

 8 Mart 2020 Pazar    10.00

Gelişim Koleji Kampüsü / Ulukent – Menemen – İzmir

SINAVIN UYGULANMASI

 1. Sınav 8 Mart 2020 Pazar  günü saat 10.00  da tek oturumda yapılacaktır.
 2. Sınav her seviyede Türkçe, Matematik, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Fen Bilimleri derslerinden 8. Sınıf müfredatını içeren kazanımlardan, genel yetenek alanlarından, çoktan seçmeli sorulardan oluşacaktır.
 3. Sınavda TÜRKÇE, FEN BİLİMLERİ, T.C.İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK, MATEMATİK  derslerinden 20 şer soru sorulacaktır.
 4. Sınavlarda A ve B kitapçığı olmak üzere iki çeşit kitapçık verilecektir.
 5. Sınav başlama saatinin ilk 30 ( otuz ) dakikası salondan çıkılmayacaktır. Öğrenciler ilk otuz dakikadan sonra son beş dakikaya kadar sınav salonundan çıkabilecekler ancak son beş dakika sınav salonundan çıkılmayacaktır. Sınav salonunda 2 öğrencinin bulunması esastır.
 6. Öğrenciler, cevap kâğıdı üzerindeki kitapçık türü ve işaretlemelerini kurşun kalemle yapacaktır.
 7. Sınav esnasında rahatsızlanan ve sınava devam edemeyen öğrencilerimiz için kaldığı yerden sınav tekrarı yapılmayacaktır.
 8. Öğrenciler, sınav salonlarına saat, sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo gibi iletişim araçları ile her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar bulunmaksızın sınava alınacaktır. Bunları bulundurduğu tespit edilen öğrencinin sınavı, sınav kurallarının ihlali gerekçesiyle tutanakla geçersiz sayılacaktır.
 9. Öğrencilerin oturma düzeni otomatik sistem aracılığı ile oluşturulacaktır. Gerektiğinde öğrencinin yerini değiştirme yetkisi sınıflarda bulunan öğretmenlere ait olacaktır. Yerleştirme işlemlerinden sonra sınavda görevli öğretmenler sınavda uyulacak kuralları hatırlatacak, sınav evrakının bulunduğu güvenlik torbalarını öğrencilerin önünde açarak cevap kâğıtlarını ve soru kitapçıklarını dağıtacaktır.
 10. Öğrenciler, cevap kâğıdına adı ve soyadı, kitapçık türü gibi bilgilerini kodlayacaktır.
 11. Sınav kitapçıkları sınav sonunda gözetmen öğretmene teslim edilecektir.
 12. Sınav soruları 05 Mart 2020 tarihine kadar öğretim programında yer alan kazanımları kapsayacaktır.
 13. Sınavda 3 yanlış 1 doğruyu götürecektir.
 14. Sınav sözel ve sayısal olmak üzere 2 bölümde gerçekleşecektir.

10.00-11.00     SÖZEL BÖLÜM Türkçe  – Sosyal  B.   60’

11.15-12.35  SAYISAL BÖLÜM       Matematik – Fen B.      80’

 • Sınav Sonuçları ve İlanı: Sınav sonuçları 13 Mart 2020 Cuma günü açıklanacaktır. Öğrencinin sınav karnesine web sayfamızdaki Online Sınav Giriş Modülünden T.C. Kimlik Numarası ile giriş yapılarak ulaşılabilir. Okula Giriş Sınav Puanı 500 puan üzerinden hesaplanmaktadır. Taban puanı 16 Mart 2020 tarihinde web sayfamızdan açıklanacaktır.
 • Bursluluk Sınav Başvurusu (Online) : 6 Ocak – 28 Şubat 2020
 • Bursluluk Puan Açıklaması : 16 Mart 2020
 • Burs hakkı kazanan öğrencilerin kayıtları : 17 – 31 Mart 2020
 • Okula giriş hakkı kazanan öğrencilerin kayıtları: 17 Mart-17 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.
  Bu tarihler arasında kayıt yaptırmayan öğrencilerimiz bursluluk veya kayıt hakkını kaybeder.

Kaynak:Haber Kaynağı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.