LYS sınav giriş yerleri ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi

LYS sınav giriş yerleri ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi
LYS sınav giriş yerleri ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi ais.osym.gov.tr'den açıklanacak. LYS sınav giriş yerleri 2015 için gözler ais'te.

LYS 2015 için geri sayım başladı. LYS adayları ise LYS sınav giriş yerlerini öğrenmek için ÖSYM Aday İşlemleri Sistei ais.osym.gov.tr'yi takip edebilirler.

13-21 Haziran tarihleri arasında 5 ayrı oturumda yapılacak olan LYS 2015 sınav giriş yerleri ise henüz açıklanmadı. Adaylar ise LYS sınav giriş yerleri ne zaman belli olacak sorusunun yanıtını arıyor.

LYS sınav giriş yerlerinin ne zaman açıklanacağına ilişkin ÖSYM'den bir açıklama yapılmadı. Ancak 2014 LYS sınav giriş yerleri sınav tarihinden 1 hafta önce açıklanmıştı. ÖSYM aynı takvimi uygularsa LYS 2015 sınav giriş yerleri Haziran ayının ilk haftası açıklanabilir.

LYS SINAV GİRİŞ YERLERİ ais.osym.gov.tr'DE 

LYS 2015 sınav giriş yerleri ÖSYM'nin aday işlemleri sayfası ais.osym.gov.tr'den açıklanacak. Adaylar LYS giriş yerlerine ve sınav giriş belgelerine TC Kimlik Numaraları ve ÖSYM aday şifrelerini sisteme girerek ulaşabilecekler. 

ÖSYM ŞİFRESİNİ UNUTANLAR NE YAPACAK?

LYS öncesi ÖSYM aday şifresini unutan öğrenciler yeni şifrelerini 3 yolla edinebilirler.

Şifrelerini unutan LYS adayları ÖSYM'nin ais.osym.gov.tr internet adresinden yeni şifre alabilirler. LYS aday şifresini unutanlar ayrıca ÖSYM Sınav Merkezleri'nden veya ÖSYM Koordinatörlükleri'nden yeni şifre edinebilirler.  

LYS sınav giriş belgenizi alabilmek için ÖSYM’den aldığınız aday şifrenize ihtiyacınız var. Ancak bu şifreyi unuttuysanız ya da kaybettiyseniz paniklemeyin.

Bunun için ÖSYM’nin sitesine girerek ais.osym.gov.tr’den adresinden şifrenizi ücretsiz olarak yeniden alabilirsiniz. Siteye girdikten sonra “Şifremi Unuttum” alanına girerek yöneltilen soruları doğru yanıtlamanız gerekiyor.

Eğer internet ortamından şifre almayı başaramazsanız ÖSYM sınav koordinatörlüklerine veya LYS’de başvuru merkezi olarak görev yapan yetkilendirimliş başvuru merkezlerine geçirli nüfus cüzdanı veya pasaportunuzla şahsen başvurabilirsiniz. Bu merkezleri ÖSYM’nin internet sitesinden edinebilirsiniz. Unutmayın sizden başkası sizin adınıza şifre alamaz. 

LYS SINAV TARİHLERİ HANGİ DERS NE ZAMAN?

ÖSYM'nin internet sitesi osym.gov.tr'den ilan edilen LYS sınav tarileri 2015 bilgisine göre LYS1 Matematik Sınavı 14 Haziran 2015'te, LYS2 Fen Bilimleri Sınavı 20 Haziran 2015'te, LYS3 Edebiyat-Coğrafya Sınavı 21 Haziran 2015'te, LYS4 Sosyal Bilimler Sınavı 13 Haziran 2015'te, LYS5 Yabancı Dil Sınavı ise 14 Haziran 2015'te yapılacak. 

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.