Uğur Okulları LYS-3 Coğrafya-Edebiyat sınavını değerlendirdi!

Uğur Okulları LYS-3 Coğrafya-Edebiyat sınavını değerlendirdi!
Uğur Okulları Akademik Kurul Üyeleri LYS-3 Coğrafya-Edebiyat sınavını değerlendirdi.

Öğrenci Seçme ve Yetişme Merkezi’nin (ÖSYM) düzenlediği, LYS– 3 Coğrafya-Edebiyat sınavı bugün gerçekleşti. Öğrencilere coğrafya ve edebiyat derslerinden soruların yöneltildiği sınav, 10:00’da başladı ve 120 dakika sürdü.

Uğur Okulları Akademik Kurul Coğrafya Üyesi Davut Gürler:

Bugün yapılan Coğrafya sınavında soruların müfredatla örtüştuğü görüldü. Soruların zorluk düzeyi yüksek olmamasına rağmen bilgi ağırlıklı sorular da yoneltilmis. Her sene olduğu gibi çok yoğun harita kullanılmış. 24 soruda 9 soru haritalı olarak sorulmuş. Çalışmalarını planlı şekilde yapan ve harita ile çalışmasını sürdüren öğrencilerin zorlanmayacagi bir sınav olduğunu düşünüyorum. Coğrafya öğretmenlerimiz mutlaka harita konusunda öğrencileri eğitmeliler.

Uğur Okulları Akademik Kurul Edebiyat Üyesi Cevdet EYÜBOĞLU:

Öğrencilerimizden aldığımız duyumlara göre LYS 3 Edebiyat soruları genel anlamda geçmiş yıllara oranla daha kolay , çözülebilirliği daha çok olan sorulardan oluşmaktadır.56 sorudan oluşan sınavın geçmiş yıllardan farklı olarak Dil ve Anlatım sorularının sayısının arttığı gözlemlenmiştir.Dil ve Anlatım sorularının sayısının artmasına rağmen kolay anlaşılır ve çözülebilir nitelikteki sorulardan oluştuğu öğrencilerimiz tarafından belirtilmiştir. Edebiyat sorularında ise Cumhuriyet Dönemi sorularının sayısında azalma olduğu, Divan ve Halk Edebiyatı sorularında artma olduğu öğrencilerimizce vurgulanmıştır. Edebiyat sorularında eleyici nitelikte olan, detay bilgi olarak yorumlanabilecek birkaç soru olduğu öğrencilerimizden aldığımız bilgilerdendir.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.