1. HABERLER

  2. AÖL - AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ

  3. 7-8 Ocak Açıköğretim Lisesi Soruları ve Cevapları
7-8 Ocak Açıköğretim Lisesi Soruları ve Cevapları

7-8 Ocak Açıköğretim Lisesi Soruları ve Cevapları

AÖL sınav soruları ve cevapları hakkındaki en son gelişmeleri sayfamızdan görebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kapsamında yapılan Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınavlarının ardından şimdi de sınav sorularının ve cevaplarının açıklanması bekleniyor.

Açıköğretim Lisesi öğrencileri soruları ve cevap anahtarlarına aol.meb.gov.tr adresinden ulaşabilecekler. İşte AÖL sınav soruları ile ilgili en son gelişmeler...
 
AÖL sınav soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? Öğrenciler merakla bu sorunun yanıtını bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 7- 8 Ocak 2017 tarihlerinde yapılan Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınavının sonuçları, sınav soruları ve cevaplarının açıklanması bekleniyor. Konu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı ancak bir iki gün içerisinde AÖL sınav soruları ve cavaplarının açıklanacağı tahmin ediliyor. İşte AÖL sınav soruları ve cevapları ile ilgili son gelişmeler ve tüm detaylar.

AÖL sınav soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak?

AÖL 1. dönem sınavı 07 - 08 Ocak 2017 tarihlerinde yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan resmi bir açıklama olmadı. Ancak AÖL sınav soruları ve cevaplarının bir iki gün içinde açıklanması bekleniyor.

Sınavların Değerlendirilmesi Nasıl Yapılıyor?

- Sınavlar yapıldıktan sonra, cevap kâğıtları Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünde optik okuyucularla okunmakta ve bilgisayar programı ile değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme programında aynı zamanda "Kopya Analiz Tekniği" kullanılmaktadır. Sınavınızın iptal edilmemesi için cevap kâğıdınızı kimseye göstermeyiniz, kopya çekmeyiniz, çektirmeyiniz.
 
- Cevap kâğıtlarını okumak için düzenlenmiş optik okuyucular, hatasız kodlanan cevapları değerlendirdiği için kodlama yaparken dikkatli olunuz.

Sınav Sonuçlarının Duyurulması ne zaman yapılacak

- Sınav sonuçları internet ortamında “www.aol.meb.gov.tr" adresinden duyurulmaktadır. Sınav Sonuçları 30 Ocak tarihinde açıklanacaktır. Sınav sonucunda mezun olamayan öğrencilerin bir sonraki dönem için kayıt yenileme ve ders seçim işlemlerini yapması gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.