Al-i İmran Suresi 191. ayet, Bakara Suresi 29. ayet, En’am Suresi 96. Ayet ve Zuhruf Suresi 11. ayeti

Al-i İmran Suresi 191. ayet, Bakara Suresi 29. ayet, En’am Suresi 96. Ayet ve Zuhruf Suresi 11. ayeti

Kuran’ı Kerim Mealinden Al-i İmran Suresi 191. ayet, Bakara Suresi 29. ayet, En’am Suresi 96. Ayet ve Zuhruf Suresi 11. ayeti bulunuz bu ayetlerde nelerin bir ölçü içinde yaratıldığını belirleyerek arkadaşlarınızla değerlendiriniz.

Al-i İmran Suresi 191. ayet: “Onlar ayakta dururken, otururken, yatarken hep Allah’ı anarlar; göklerin ve yerin yaratılışını düşünürler: “Rabbimiz! Sen bunu boş yere yaratmadın, seni tenzih ve takdis ederiz. Bizi cehennem azabından koru!”

Bakara Suresi 29. ayet: “Yeryüzünde ne varsa tamamını sizin için yaratan, sonra göğe yönelerek onları, yedi gök olarak tamamlayıp düzene koyan O’dur ve O, her şeyi hakkıyla bilmektedir.”

En’am Suresi 96. ayet: “Sabahı aydınlatan O’dur. Ve O, geceyi dinlenme zamanı, güneşi ve ayı birer hesap ölçüsü kılmıştır. İşte bu, aziz ve alîm olan Allah’ın takdiridir.”

Zuhruf Suresi 11. ayet “Gökten ölçülü olarak su indiren de O’dur. Bununla ölü bir beldeye yeniden hayat veririz. İşte siz de böyle diriltilip çıkarılacaksınız.”

Bu ayetlerde göklerin ve yerin, sabahın, gecenin, güneş ve ayın, yağmurun yağmasının bir ölçü içerisinde yaratıldığı ifade edilmiştir.

  • Göklerin ve yerin yaratılışı
  • Gökyüzünün yaratılışı
  • Güneş ve Ay’ın yaratılışındaki düzen
  • Suyun dolaşımı (Yağmur, buharlaşma vb.)

Kaynak:Haber Kaynağı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
822
100
610
50
55
81
40
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.
1 Yorum