1. HABERLER

  2. AÖL - AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ

  3. AÖL - Açık Öğretim Lisesi Sınav Sonuçları
AÖL - Açık Öğretim Lisesi Sınav Sonuçları

AÖL - Açık Öğretim Lisesi Sınav Sonuçları

AÖL - Açık Öğretim Lisesi 18-19 Mart 2017 tarihinde uygulanan 2. dönem sınav sonuçları aol.meb.gov.tr'de ne zaman açıklanacağı konusunda bilgiler vereceğiz.

AÖL 2. Dönem sonu Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak?

Açık Öğretim Lisesi 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı'nın 2. Dönem Sonu Sınavları 18-19 Mart 2017'de gerçekleştirilmişti. Yüzbinlerce öğrencinin katılımı ile yapılan sınavların sonuçları için MEB takviminde sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı sene başında belli olmuştu.

MEB Takvimine göre 2. Dönem AÖL sınavının sonuçları 21 Nisan 2017 Cuma günü açıklanacaktı, fakat sonuçlar 19 Nisan Çarşamba günü açıklandı.

 
AÖL sınav sonuçları meraklı bekleyiş sona erdi. 18-19 Mart tarihinde gerçekleştirilen AÖL 2. dönem sınav sonuçlarının açıklandığı MEB tarafından duyuruldu. AÖL 2. dönem sınav sonuçları http://aol.meb.gov.tr/ adresinden sorgulanıyor.
Açıköğretim Lisesi sınav sonuçları açıklandı. Liseyi dışarıdan okuyan adaylar aşağıdaki linki kullanarak sisteme girip aldıkları puanı öğrenebilirler.
 
AÖL sınav sonuçları biraz önce açıklandı.AÖL sınav sonuçlarını öğrenci numaraları ve şifreleriyle kolayca öğrenebilecek.
 
AÖL sınavları her yıl 3 dönem olarak yapılmaktadır. 2017 yılı içinde 3. Dönem sınavları da bu sene yapılacak olan son AÖL sınavlarıdır. Yayınlanmış olan sınav takvimine göre AÖL sınavları 1 Temmuz ve 2 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacaktır.

AÖL GEÇME NOTU KAÇTIR?

AÖL 2. Dönem sınavlarından geçebilmek ve başarılı olabilmek için yeterli olan puan daha önceden 45 idi ancak yapılan son değişiklikler çerçevesinde adayların sınavlardan en az 50 puan almış olması gereklidir.

AÖL SINAV SONUÇLARI İÇİN NASIL İTİRAZ YAPILIR?

AÖL sınav sonuçları, MEB tarafından ilan edildikten sonra adayların sınav sonuçları için itiraz edebilme hakları vardır. İtiraz işlemleri, sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih itibari ile 5 iş günü içerisinde yapılabilecektir. Sınav için itiraz işlemi yapacak olan adayların, 20 TL ücreti belirlenen banka şubelerinden bir tanesine yatırmaları gereklidir. Ücret Yenilik ve eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün Döner Sermaye İşletmesi banka hesaplarından birisine yatırılacaktır. İtiraz ücretlerinin yatırılması için belirlenen bankalar ise şunlardır;
 
T.C. Ziraat Bankası’nın Ankara/ Beşevler şubesi ve Türkiye Halk Bankası’nın Ankara/ Küçükesat şubesi ile Türkiye Vakıflar Bankası’nın Ankara/ Merkez şubesidir.
2016-2017 Öğretim Yılı 2. Dönem sınav sonuçları açıklanmıştır.
 
Mezun olan öğrencilerimiz ihtiyaç duymaları halinde Halk Eğitimi Merkez Müdürlüklerinden geçici mezuniyet belgelerini alabilirler.
 
Mezun olan öğrencilerin diplomaları 2(iki) ay içerisinde düzenlenip Koordinatör Halk Eğitimi Merkezlerine gönderilecektir. AÖL Sistemi üzerinden Mezuniyet İşlemleri menüsü altındaki Diploma Takip bağlantısına tıklayarak diplomanızın nereye gönderileceğini öğrenebilirsiniz.
 
Eğitimine devam eden öğrencilerin 08 - 18 Mayıs 2017 tarihleri arasında bağlı oldukları Halk Eğitimi Merkezlerinden kayıt yenileme işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.
 
Kayıt yenileyen öğrencilerimizin ders seçimlerini kayıt yenileme süresince yapmaları zorunludur.
 
Ders seçerken öncelikle zorunlu ortak derslerinizi seçmek zorundasınız. Zorunlu ortak derslerinizi seçtikten sonra seçmeli derslerden de seçim yapabilirsiniz.
 
AÖL Sistemi üzerinden Ders seçerken 35(otuz beş) kredilik ders seçme hakkınızı doldurup doldurmadığınızı mutlaka kontrol ediniz. Yarım bırakılan ders seçimleri hiçbir şekilde sistem tarafından tamamlanmaz.
 
3. Dönem sınavları 1 - 2 Temmuz 2017tarihlerinde yapılacaktır. Özellikle askerlik görevini yapan öğrenciler başta olmak üzere bu tarihlerde nerede bulunacaksanız sınav merkezinizi kayıt yenileme süresince bu merkeze göre Bilgi Düzenleme menüsü altında yer alan Sınav İrtibat Merkezi ekranından yeniden güncelleyiniz.
 
Muaf olduğunuz derslerin kredisi alınmaz, bu dersleri isterseniz yeniden seçebilirsiniz. Başarılı olmanız durumunda kredisini kazanırsınız.
 
ÖNEMLİ NOT : 01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak olan III. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle 17 yaşını doldurmuş silik, donuk veya aktif öğrencilerimiz III. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.