Atatürk’ün hasta yatağında iken ülkenin ve dünyanın geleceği ile bu kadar ilgilenmesi

Atatürk’ün hasta yatağında iken ülkenin ve dünyanın geleceği ile bu kadar ilgilenmesi
Atatürk’ün hasta yatağında iken ülkenin ve dünyanın geleceği ile bu kadar ilgilenmesi, onun nasıl i bir lider olduğunu gösterir bu konuda sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

Mustafa Kemal, fedakar, cefakar ve vatanperver bir şahsiyet olarak Milli Mücadele döneminde milletçe örgütlenme, direnme ve vatanın kurtarılmasında liderlik vazifesini üstlenmiştir. Ardından kazanılan zaferlerde büyük payı olarak cumhuriyetin ilan edilmesini sağlamıştır.

İlk cumhurbaşkanı olarak kurucu sıfatıyla modern ve çağdaş inkılaplar gerçekleştirmiştir. Birçok siyasi antlaşma yaparak barış ve güvenliğin sağlanması adına son nefesine kadar vatanı ve devleti için mücadele etmiştir. Bu özellikleri onun geniş ufuklu, ileri görüşlü, kararlı, disiplinli, vatanperver, devletine ve milletine bağlı biri olmasından ileri gelmektedir.

9
12
8
3
3
7
167
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.