İnkılapçılık ilkesinin, Türk ulusunun kültürel değerlerini geliştirerek çağdaşlaştırmasındaki rolü

İnkılapçılık ilkesinin, Türk ulusunun kültürel değerlerini geliştirerek çağdaşlaştırmasındaki rolü

İnkılapçılık ilkesinin, Türk ulusunun kültürel değerlerini geliştirerek çağdaşlaştırmasındaki rolü hakkında sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

İnkılapçılık ilkesi cumhuriyeti kuran değerler arasında bulunmaktadır. İnkılapçılık ilkesi sayesinde birçok devrim yapılmıştır. Devrimler çağdaş ve modern yenilikler olarak muasır medeniyetler seviyesine ulaşılmasındaki hedeflerin gerçekleştirilmesini sağlamıştır.

İnkılapçılık ilkesi sayesinde Medeni Kanun çıkarılmıştır, Kılık Kıyafet Kanunu çıkarılmıştır, Şapka Kanunu çıkarılmıştır. birçok kamu kurum ve kuruluşu kurulmuştur. Tarih, dil ve coğrafya alanında önemli kurumlar kurulmuştur. Böylece çağdaş bir Türkiye’nin çehresi oluşturulmuştur. Yapılan bütün inkılapların temel hedefi çağdaş bir ülkenin ve devletin oluşturulması ve yeniliklere açık bir milletin meydana getirilmesi olmuştur. Cumhuriyeti kuran bir ilke olarak inkılapçılık ilkesi günümüzde hala etkisini sürdürmektedir.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
14
12
11
11
11
12
34
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.